אפשר לדעת עליכם הכל, אם רק מתבוננים בפנים שלכם - כך עולה ממחקר חדש שנערך באוניברסיטת ג'ורג'יה ומצא את הקשר בין תווי הפנים של בני אדם לבין מאפייני האישיות שלהם.

"בחנו את מבנה המצח, מיקום האוזניים ואפילו את השיער", מספרים החוקרים. "אנו סבורים כי אנשים שהמרחק בין עיניהם קטן, הם בעלי יכולת טובה להבחין בפרטים קטנים. כמו כן הם לא אוהבים שמפריעים להם ומעדיפים לשמור על ריכוז מלא". מסתבר כי עיניים המרוחקות יותר זו מזו, לעומת זאת, עשויות להעיד על אדם נינוח שנעים להיות בחברתו.

אבל אלו לא רק העיניים שמסגירות אותנו. גם צורת הראש יכולה לספר עלינו לא מעט: בעלי הפנים הצרות, נטען במחקר, סומכים יותר על הידע הנצבר שלהם. "כשהם מגיעים למצב או סיטואציה חדשה - הם פחות בטוחים בעצמם. אבל כאשר הם יודעים היכן הם נמצאים, הם מאוד דומיננטיים", מסבירים החוקרים.

בעלי אף ארוך זהירים בנושאים פיננסיים

בעלי הפנים הרחבות, בניגוד להם, יהיו נינוחים יותר ו"יזרמו עם הסיטואציה", אבל ברגע שהם ירגישו לא נוח - הם פשוט יקומו וילכו. על פי החוקרים המאמינים בקשר שבין תווי הפנים לאופי, אפשר להגיד כמעט הכול עלינו בעזרת ניתוח של תווי הפנים. אפילו האף שלנו יודע להעיד: בעלי אף ארוך ונשרי ("אף רומאי", לפי המחקר) אוהבים להיות בשליטה, והם מודעים למחירים וזהירים בנושאים פיננסיים. אלו מאיתנו בעלי האף הסולד, על פי המחקר, נוטים להיות בזבזנים.

אפילו לשיער יש חשיבות: ככל שהשיער יותר חלק - כך האדם יהיה יותר רגיש לריח, מגע או טעם. בעלי השיער המקורזל, על פי המחקר, יהיו בעלי "עור של פיל" ומתקשים להרגיש את סביבתם.

אז אולי הרושם הראשוני כן נחשב - תלוי מה אתם מחפשים. ספק אם ניתוח פלסטי יעשה אתכם פחות בזבזנים, או אם ביקור אצל הספר ישפר את הרגישות שלכם. אבל אם תגיעו באיחור לפגישה באוניברסיטה של ג'ורג'יה, תמיד תוכלו לתרץ את האיחור במרחק שבין העיניים.