חללית (צילום: רויטרס)
המלון הראשון בחלל | צילום: רויטרס

תתחילו כבר לשריין לכם מקומות: תאמינו או לא, אך בשנת 2012 זה קורה. מלון תיירים מיוחד במינו צפוי להיפתח בחלל החיצון. זה הזמן להחליט, האם אתם מעדיפים חדר הפונה לכוכב צדק? או דווקא להשתזף תחת השמש? 

על פי החברה הספרדית העומדת מאחורי היוזמה החדשה, הגל הראשון של המבקרים צפוי להיכנס בשערי המלון החללי בעוד כשנתיים וחצי. למרות ההכנות הארוכות שעוד צפויות עד להשלמת הפרויקט, שעלותו מגיעה לעשרות מיליארדי דולרים, יזמי הרעיון בטוחים בפוטנציאל הגלום בו.

הסוויטות "הבין-גלקטיות", מתוכננות על ידי משרד אדריכלים מברצלונה. לדבריהם רק מעטים יוכלו להרשות לעצמם את התענוג והחוויה שיעניק בית המלון החדש. עלות חופשה בבית המלון, למשך שלושה לילות, מגיעה לסכום האסטרונומי של שלושה מיליון יורו. בנוסף, יקבלו הנופשים תמורת כספם גם קורס הכנה בן שמונה ימים על אי טרופי מבודד.

לצפות בזריחה 15 פעמים ביום

במהלך החופשה בין כותלי המלון החדש, יזכו הנופשים לראות את זריחת השמש 15 פעמים ביום, ויוכלו להביט בטיסה מסביב לכדור הארץ כל 80 דקות. התיירים ברי המזל לא צריכים לדאוג שירחפו בין קירות המלון. כל השוהים יקבלו חליפה מיוחדת שתאפשר להם ללכת על הקירות, בדומה לספיידרמן.

"זה פתאום נראה הגיוני ביותר לחשוב שהילדים שלנו יוכלו בעוד 15 שנים, לבלות סוף שבוע בחלל", אומר אחד מיוזמי הרעיון. לדבריו עסקי התיירות בחלל צפויים לגדול ולהתפתח, במהירות רבה יותר ממה שאנו מסוגלים לדמיין.