פיצוץ גרעיני (צילום: רויטרס)
פיצוץ גרעיני. רק הדמיה | צילום: רויטרס

ארץ, עיר, פצצת אטום: אפליקציה חדשה מאפשרת לכל גולש ברשת האינטרנט לבחור להטיל פצצה גרעינית, לפחות דמיונית, בכל עיר בעולם שרק יחפוץ. בנוסף, מאפשר האתר לבחור את סוג הפצצה ולאחר הטלתה, גם מגלה את מידת הנזק שתיגרם כתוצאה מכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ה"משחק", שלא ברור בדיוק על ידי מי פותח, מאפשר לבחור עיר מרשימה של ערים גדולות בעולם את המקום עליו מעוניין הגולש להטיל את הפצצה הגרעינית. בין הערים המוצעות לתקיפה: הבירות הגדולות באירופה ובמזרח, מספר ערים בארה"ב, טהרן שבאירן - וכן, גם העיר תל אביב.

בנוסף, למטילי הפצצות הווירטואליות יש אפשרות לבחור כל עיר שרק יחפצו במסגרת "חיפוש חופשי" ולבחור את סוג הפצצה האטומית שתוטל עליה. בין הפצצות הגרעיניות שאפשר לבחור מהן נמצאות כאלה שנוסו בעבר על ידי צפון קוריאה, ברית המועצות וארצות הברית, ואף את אלה מהסוג שהוטל במלחמת העולם השנייה על הערים היפניות הירושימה ונגסאקי.

טווח הנזק

הטלת פצצה על טהרן, מתוך המשחק (צילום: צילום מסך)
הטלת פצצה על טהרן, מתוך המשחק | צילום: צילום מסך

אחרי הטלת הפצצה, תיחפשו גם לממדי הנזק: במקרה של הטלת פצצה במשקל 500 ק"ג על טהרן, צפויים להיהרג 100% מהאזרחים בטווח של 0.22 ק"מ בלבד ממקום הטלתה. בטווח של 0.74 ק"מ צפויים להיהרג תוך מספר שעות או שבועות בין 50% ל-90% מתושבי הבירה האירנית.

על ידי בחירה של הטלת פצצה אטומית במשקל של 350 ק"ג על בירת קוריאה הצפונית פיונגיאנג, 100% מהתושבים המתגוררים בטווח של 1.94 ממקום הטלת הפצצה צפויים להיהרג. בנוסף, כמעט כל הבניינים באזור צפויים להיהרס כליל. בין 50% ל-90% מתושבי העיר בטווח של 2.56 ק"מ צפויים לאבד את חייהם. השוהים בטווח של כ-8 ק"מ צפויים לסבול מכוויות בדרגה שלישית.

רוצים לשחק? כנסו