נשים רבות לא יאהבו את תוצאות המחקר הזה, שבדק את יכולות החנייה של גברים מול נשים. חלקן תאמרנה שהוא שוביניסטי, אחרות יגידו שהחוקר שערך אותו אינו מכיר נשים, אבל העובדה המצערת היא שדווקא חוקרת הצליחה להוכיח באופן מדעי שנשים חונות גרוע יותר מגברים.

גברים רבים ודאי יתהו אם היה צריך לערוך מחקר כדי לדעת את זה, אבל עכשיו, כשנושא החניה יעלה בוויכוח הקבוע, הם יוכלו לצטט את המסקנות. במסגרת המחקר, התבקשו 65 נהגים להחנות את המכונית המשפחתית אאודי A6 במקום חניה רגיל.

חונים טובים יותר אינם בהכרח נהגים טובים יותר

הנבדקים נאלצו לבצע תמרונים תוך כדי נסיעה לפנים ולאחור, ופעולות נלוות כמו משיכת בלם היד, העברת הילוך, איתות ועוד. הנבדקים קיבלו ניקוד עבור מהירות ודיוק, בנוסף לפרמטר המרחק שנותר בסיום החנייה בין המכונית לגבולות החניה.

כצפוי, החוקרים שמו לב שהנשים איטיות יותר בחנייה, אבל נדהמו לגלות שגם גישה זהירה יותר לא שינתה דבר באופן הביצוע או בזמן החניה. המחקר הצביע על הבדל של 20 שניות בביצוע החנייה בין המינים, עם יתרון לגברים, ומצא שרוב הנשים כלל לא מסיימות את החניה כראוי.

ד"ר קלאודיה וולף מאוניברסיטת רוהר בבוכום שגרמניה, מי שהובילה את המחקר, טוענת שהממצאים הוכיחו קואורדינציה גבוהה והתמצאות טובה יותר במרחב בקרב הגברים ביחס לנשים. "גברים לוקחים יותר סיכונים בכביש, לכן אי אפשר להניח שהם גם נהגים טובים יותר", סייגה וולף את מסקנותיה בפני העיתונאים הגברים, שהחליפו מבטי ניצחון.