אין תמונה
פרטים חסויים במכשיר

מחדל אבטחת מידע חמור ברשת אורנג': גילת, תושבת אזור המרכז, הפקידה את מכשירה מסוג מוטורולה לתיקון בסניף יד אליהו בתל אביב השבוע, בשל תקלה טכנית. לאחר שהוא הוחזר אליה היא גילתה כי מאות זיכרונות של אדם אחר הועברו אליו. בין היתר נמצאו שם מספרי כרטיס אשראי, מספר חשבון בנק, שלוש הספרות בגב הכרטיס ופרטים חסויים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קיבלתי את המכשיר בחזרה מהסניף, ואז אתמול בלילה גיליתי את כל הזיכרונות. התווספו לי למכשיר 4,300 אנשי קשר", סיפרה גילת ההמומה לחדשות 2 באינטרנט. "מאוד נבהלתי מזה, אי אפשר לדעת מי גילה את הפרטים שלי עכשיו, אולי גם הם עברו?". בחברה טענו כי מדובר במאות זיכרונות בלבד.

מבזק גלובס: רווחי פרטנר צונחים (צילום: חדשות 2)
התנצלו על האירוע. אורנג' | צילום: חדשות 2

בעקבות האירוע, היא פרסמה סטטוס בפייסבוק שלאחריו קיבלה מיד תגובה מנציגת אורנג', שהבוקר התקשרה אליה. כעת היא ממתינה שהמכשיר יילקח ממנה. "הם אמרו לי שזו תקלה מאוד חריגה ושהם מתנצלים. אבל חשוב שאנשים יידעו להיזהר מזה, מפחיד שככה זה חשוף - זה פשוט מחדל", היא הדגישה.

בחברת פרטנר התנצלו על המקרה. "מדובר באירוע חריג במיוחד שעם דבר היוודעו נמצא בטיפול צמוד מול הלקוחה", ציינו בתגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט. בינתיים, נמסר מהחברה כי התקלה החריגה כבר תוקנה.