מצטרף למועדון. מנכ
גיל שוויד, מנכ"ל צ'ק פוינט | צילום: חדשות 2

מנכ"ל ענקית אבטחת המידע מתייחס היום למתקפת הסייבר על ישראל: גיל שוויד, יו"ר ומנכ"ל "צ'ק פוינט" אומר כי "התקפות הסייבר ופריצות האבטחה הגיעו לרמות חדשות של תחכום". עם זאת, לטענתו "ניתן היה ניתן למנוע חלק מההתקפות הללו".

שוויד אף אמר כי צ'ק פוינט ביצעה בדיקה ולפיה "לפחות מחצית מהמחשבים שתקפו אותנו היו מישראל", כלומר ההאקר התוקף הפעיל מחו"ל מחשבים בישראל ודרכם ביצע את הפריצות.

במהלך מסיבת עיתונאים בה דיווח על רווחי החברה ברבעון האחרון של 2011, הציג שוויד מוצר חדש של צ'ק פוינט, בשם "אנטי בוט", ואמר כי הוא "היה יכול למנוע חלק מתקיפות ההאקרים". לדבריו, "ההתקפה היא לא של מחשב אחד בסעודיה אלא של אלפי מחשבים מכל העולם".

ההאקר הישראלי משיב מלחמה 

אתמול ביצע ההאקר הישראלי שמכנה עצמו "חניבעל" מתקפת נגד בעקבות ההפלה של אתרי אל-על והבנק הבינלאומי. לאחר שכבר חשף פרטים של אלפי סעודים ברשת, הוא שיגר הודעה ופרסם רשימה של 30 אלף חשבונות פייסבוק וכתובות מייל.

"שמתי לב לאינטילגנציה הנמוכה של 0Xomar וחבריו", אמר חניבעל. "מדינת ישראל, אל דאגה, אתם מטופלים על ידי ההאקר הטוב בעולם, שהוא אני. אמשיך לתמוך בממשלת ישראל ולתקוף את מדינות ערב".

הוא המשיך לספר ואיים: "קיבלתי מאות מיילים מפוליטיקאים בכירים מצרפת ומדינות נוספות, שביקשו ממני לא לפרסם את הרשימה שיש לי של 10 מיליון חשבונות בנק. אז חברים, אם הרמטכ"ל, בני גנץ, או ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יכריזו על מלחמת סייבר, אהיה חייב לפרסם את הרשימה הזו. בנוסף יש לי בערך 4 מיליון כרטיסי אשראי. רק תנו פקודה, ואעשה את זה!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק