בעוד יומיים זה קורה: מונדיאל 2010 בדרום אפריקה יוצא לדרך. זו הפעם הראשונה שיבשת אפריקה מארחת את המונדיאל ומשחקי הגביע העולמי יתקיימו בעשרה אצטדיונים בתשע ערים שונות ברחבי היבשת. אז אם לא רכשתם כרטיס טיסה לדרום אפריקה, הנה ההזדמנות שלכם לבקר באצטדיונים שיארחו את המשחקים. חדשות 2 ו-google earth מזמינים אתכם לסיור מיוחד בשלושה מימדים.

רוצים לקבל עדכונים על קטעי וידאו נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אצטדיון קייפטאון הוא האצטדיון השלישי בגודלו בדרום אפריקה, בנייתו החלה בשנת 2007 במיוחד עבור המונדיאל, והוא צפוי לארח מספר משחקים לרבות אחד מחצאי הגמר. באצטדיון 69,070 מושבים.

אצטדיון נלסון מנדלה ביי ממוקם בעיר פורט אליזבת ונקרא על שם מחוז נלסון מנדלה שבו הוא נמצא. גם הוא נבנה במיוחד לרגל מונדיאל 2010 וצפוי לארח בו מספר משחקים לרבות המשחק על המקום השלישי. הוא יכול להכיל עד 48 אלף צופים, ובנוסף לכדורגל הוא מיועד גם למשחקי רוגבי ומופעי תרבות.

אצטדיון פיטר מוקבה הוא אצטדיון חדש שנבנה בעיר פולוקוואנה. יש בו 46 מקומות ישיבה והוא יארח ארבעה משחקים במהלך המונדיאל. האצטדיון הוקם בעלות של למעלה ממילארד ראנד ונקרא על שמו של הפוליטיקאי הדרום אפריקאי פיטר מוקבה.

אצטדיון אליס פארק הוא הרביעי בגודלו במדינה. הוא נחנך כבר בשנת 1928 בעיר יוהנסבורג ובשנות ה-80 עבר שיפוצים, במהלכם הותאם לסטנדרטיים מודרניים. מאז הוא משמש בעיקר למשחקי כדורגל ורוגבי. בשנת 2001 במהלך משחק כדורגל אירע אסון באצטדיון בו נרמסו למוות 43 צופים. היום הוא ידוע גם בשם נותנת החסות שלו "פארק קוקה קולה". יש בו 60 אלף מקומות ישיבה והוא צפוי לארח חלק מהמשחקים במונדיאל.

אצטדיון לופטוס וורספלד - ממוקם בעיר פרטוריה. הוא הוקם בשנת 1923 ושופץ מאז מספר פעמים. הוא עתיד לארח חמישה משחקים בשלב הבתים ומשחק אחד בשלב שמינית הגמר במונדיאל. הוא נקרא על שם רוברט אואן לופטוס וורספלד , אחד מאבות הספורט המאורגן בפרטוריה, ויש בו 51,672 מושבים.

אצטדיון סוקר סיטי ממוקם באזור בשם סווטו הנמצא בשולי העיר יוהנסבורג. האצטדיון מיועד לכדורגל בלבד, יש בו 94,700 מושבים והוא האצטדיון הגדול באפריקה. הוא עבר שיפוץ רחב היקף לכבוד מונדיאל 2010 והוא יארח את משחקי הפתיחה 4 ממשחקי הסיבוב הראשון, משחק אחד בסיבוב השני, משחק רבע גמר אחד ואת הגמר.

אצטדיון פרי סטייט - הידוע גם בשם "וודאקום פארק", על שם נותנת החסות, ממוקם בעיר בלומפונטיין שבפרובינציית פרי סטייט. האצטדיון משמש למשחקי רוגבי וכדורגל ויש בו 48,000 משובים.
האצטדיון נבנה ב-1995 וצפוי לשמש גם בעבור חלק ממשחקי מונדיאל 2010, לקראתם הוא עבר שיפוץ.

אצטדיון מוזס מבהידה נמצא עיר דרבן, ונבנה במטרה לקחת חלק באירוח משחקי מונדיאל 2010. הוא נקרא על שם מוזס מבהידה שהיה המזכיר הכללי של המפלגה הקומוניסטית בדרום אפריקה. ומכיל 70 אלף מושבים , האצטדיון יארח חמישה משחקים במסגרת שלב הבתים, משחק אחד במסגרת שמינית הגמר ומשחק אחד במסגרת חצי הגמר.

אצטדיון רויאל בפוקנג נמצא בעיירה פוקנג. הוא נבנה בשנת 1999 כמגרש רוגבי אך כיום מתקיימים בו גם משחקי כדורגל. לקראת מונדיאל 2010 הורחב ושופץ האצטדיון והיום הוא מכיל 42 אלף מקומות ישיבה. הוא נקרא על שם השבט רויאל בפוקנג, שבירת החבל שבו הוא יושב היא פוקנג. יתקיימו בו חמישה משחקים בשלב הבתים ומשחק אחד בשמינית הגמר.

האצטדיון העשירי הוא המבומבלה שנמצא בעיר נלספרייט אשר שמה האפריקאי הוא מבומבלה. בנייתו החלה ב 2007 וארכה שנתיים, בהקמת האצטדיון נקשרו שערוריות של שחיתות, העלמת מס ואף רצח. לאצטדיון 18 תומכי הגג המזכירים בצורתם ג'ירפים, בין היתר בשל קרבתו של האצטדיון לפארק הלאומי קרוגר. כמו כן, מושבי האצטדיון צבועים בפסים שחורים ולבנים, המזכירים זברות. הוא מכיל 43,589 משובים. במהלך מונדיאל 2010, יארח האצטדיון ארבעה משחקים במסגרת שלב הבתים.

20 שנה אחרי: שיר המונדיאל מתעדכן