גניבת אשראי, אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
מאות אלפי כרטיסי אשראי מופיעים ברשת | צילום: רויטרס

פירצת אבטחה: אמש נפרץ אתר הספורט ONE, כאשר הושתל בו קובץ בעזרתו ניתן היה לגלות לכאורה את פרטיהם של עשרות אלפי ישראלים. מי ששתלו את הקובץ היו האקרים סעודים, שאף הבטיחו לפרוץ לאתרים ישראלים נוספים ולשתול שם את קובץ הנתונים.

בקובץ, שחולק למספר תתי-קבצים, ניתן היה לגלות לכאורה את פרטי כרטיסי האשראי המלאים (סיסמה, חשבון בנק אליו משויך הכרטיס, ספרות האבטחה ותוקפו) של למעלה מ-400 אלף ישראלים, כולל מספרי תעודות הזהות שלהם, כתובתם המלאה, שמם, ומספר הטלפון הנייד שלהם. על פי ההערכה נתונים רבים חזרו על עצמם. בנוסף פרסמו ההאקרים את פרטיהם של למעלה מ-22,000 אנשי עסקים ישראלים.

בהודעת הפריצה לאתר כתבו הסעודים: "אנו קבוצת ההאקרים הגדולה בסעודיה, החלטנו לפרסם את החלק הראשון של פרצת האבטחה ואת המידע שאספנו על ישראל. פרצנו לשרתי אינטרנט רבים בישראל והוצאנו מידע רב אודותיהם. זוהי מתנתנו לעולם לקראת השנה החדשה", לשון ההודעה.

חלק מפרטי האשראי שנחשפו מופיעים לצד שמות של כוכבי כדורגל בעבר והווה. רוב פרטי האשראי שייכים לחברות האשראי מאסטר קארד, ויזה ואמריקן אקספרס.

יש לציין שהקובץ עדיין מסתובב ברשת, והועלה לאתר הורדות גדול - ממנו ניתן להוריד את הפרטים באופן חופשי ובחינם. בהמשך, מבטיחים המפרסמים לחשוף את פרטיהם של חצי מיליון ישראלים נוספים.

מחברת ישראכרט נמסר בתגובה: "אנו בודקים את הנושא. במידה ויגרם נזק למי מלקוחותינו החברה תדאג בכל מקרה ומקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק