"סלפי" להגנת המכשיר החכם
"סלפי" להגנת המכשיר החכם | צילום:

הצילום העצמי המכונה "סלפי", שהיא גם מילת השנה, הפך כבר לטרנד ברשת בעיקר בזכות עלייה בשימוש בסמארטפון ובמצלמה הקדמית שלו, וכמובן בחדירה של אין ספור רשתות צילום חברתיות, שבראשן עומדת אינסטגרם. כעת מבקשת החברה מאנגליה לקחת את הסלפי צעד אחד קדימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפעם לא מדובר בעוד תמונה שלכם עם הכלב בצירוף פני הברווז הידועים לשמצה. FaceCrypt מיועדת לאבטחת המכשיר החכם שנעשה חברו הטוב של האדם, אך עשוי באחת להפוך לאויבו.

כך תאבטחו את כל הסיסמאות שלכם
כך תאבטחו את כל הסיסמאות שלכם | צילום:

באמצעות צילום סלפי תוכלו להגן על המידע שלכם מפני פריצות אפשריות. המערכת תבקש מכם לצלם את פניכם ולהגדיר את אופן השימוש. לאחר מכן כל פתיחה של המכשיר תלווה בסלפי.

ואם הפורץ יפנה למצלמה תמונה שלכם?

גם על זה חשבו מתכנתי האפליקציה. אם המערכת תזהה כי לא מדובר בפנים אמיתיות, היא תבקש למשל מהמשתמש למצמץ או להזיז את הפנים. הפיצ'רים לאבטחה מתרבים בגרסה המתקדמת והיקרה יותר של האפליקציה. קחו בחשבון שכל שינוי חיצוני שתערכו כמו תספורת או גידול שפם יגרמו למערכת שלא לזהות אתכם.

יותר ויותר אפליקציות מספקות שירותים שהופכים את חיינו לנוחים וקלים. מתשלום מהיר באמצעות כרטיס האשראי, פרטי חשבון הבנק ועד חשבונות המייל והרשתות החברתיות. הסמארטפון הופך במרוצת הזמן לחפץ היקר ביותר למשתמשים, לא רק בשל מחירו, אלא גם בשל המידע שאנו מאחסנים על גביו.

אפליקציית FaceCrypt מאפשרת ליצור כספת של סיסמאות, פרטי כרטיסי אשראי, מסמכים ותמונות בנפח של 256 מגה בייט. מחירה 19.90 שקלים.