הדפדפן החדש של Google (גוגל), העונה לשם "כרום", הושק היום בגרסה ראשונה ב-100 ארצות וב-43 שפות, בהן עברית. הדפדפן החדש הוא חלק מפרויקט חדש של חברת Google -פרויקט פיתוח בקוד פתוח אשר נועד ליצור סביבה תומכת למפתחים, ולסייע להם ליצור הרחבות לדפדפן האינטרנט ולפתח את הקודים של דפדפן האינטרנט עצמו. לרובנו זה לא אומר יותר מידי, אבל לאנשי המחשבים שבינינו זה בהחלט עוזר.

ב- Google מסבירים שמתחת לחזות הפשוטה של הדפדפן, הם הצליחו לבנות יסודות של דפדפן שיודע להציג את יישומי הרשת המורכבים של היום בצורה טובה יותר. הדבר נעשה על ידי הפרדת כל כרטיסיה ל"ארגז" מבודד משלה. העניין נועד למנוע מצב שבו כרטיסיה אחת שלא מתפקדת תגרום לקריסה של הדפדפן כולו. בנוסף מספרים בחברה שהם שיפרו את המהירות של הדפדפן ואת מערך האבטחה מתוכנות זדוניות.

"אנו סבורים שהדפדפן הוא החלון של האינטרנט וכלי למשתמשים לאינטראקציה עם אתרי האינטרנט והיישומים החשובים להם. חשוב לנו לא להפריע לחוויה זו," אמר סונדאר פיצ'אי, סגן נשיא לניהול מוצרים בGoogle- . "בדומה לעמוד הבית הקלאסי של Google, גם ל- Google כרום ממשק משתמש פשוט עם ליבה מתוחכמת המותאמת לרשת המודרנית."

ב-Google מספרים שבימיה הראשונים של רשת האינטרנט, עמודי האינטרנט הכילו בעיקר טקסט. "כיום אתרי האינטרנט הם פלטפורמות רבות עוצמה המאפשרות למשתמשים לשתף פעולה עם ידידים ועמיתים באמצעות דואר אלקטרוני ויישומי אינטרנט אחרים, לערוך מסמכים, לצפות בסרטי וידיאו, להאזין למוזיקה, לנהל כספים ועוד", אומרים בחברה. "Google כרום נבנה עבור האינטרנט של ימינו והיישומים של מחר".