הפעילים גויסו דרך פייסבוק (צילום: חדשות 2)
אפליקציה חדשה בפייסבוק: כתובת אינטרנט על שמך | צילום: חדשות 2

תגרה וירטואלית ברחבי הרשת: "קטטה" המונית פרצה אתמול ברשת החברתית פייסבוק כאשר אלפים נטלו לעצמם זהויות של סלבריטאים, פוליטיקאים, חברות מוכרות ואפילו של חברי משפחת המלוכה באנגליה.

"רובצי האינטרנט" הללו ניצלו תכונה חדשה שפתחה אתמול בבוקר פייסבוק, אשר מאפשרת לכל אדם לקבל כתובת אינטרנט מותאמת אישית. הרעיון הוא שכל משתמש יוכל לקבל כתובת אינטרנט עם השם שלו שתוביל לעמוד הפייסבוק שלו, אבל זה לא מונע מאלפי משתמשים לגנוב שמות של סלבריטאים או פוליטיקאים שעדיין לא נרשמו.

500 אלף כתובות ב-15 דקות

מעבר לרצון המפוקפק להתחזות יש לאותם "גונבי זהויות" מטרה נוספת. הם מתכוונים למכור את השם לאותם סלבריטאים במועד מאוחר יותר. ב-15 הדקות הראשונות נחטפו כבר כ-500,000 כתובות. "רובצי האינטרנט" פעלו במהירות וביעילות, לעומת מפורסמים רבים שהיו קצת יותר איטיים בתגובתם לתכונה החדשה.

נכון לעכשיו, משתמשים אשר ייכנסו לכתובת www.facebook.com/princecharles ויצפו למצוא את הפרופיל של נסיך בריטניה, יתאכזבו. במקום יחכה להם הפרופיל של אדם בשם צ'רלי נורדהום מהוואי.

"אין מה לעצור אנשים אשר פותחים דפי אינטרנט עם שמות של מפורסמים וממשיכים למכור אותם. לעיתים מחיר של דף אחד יכול להיות שווה ערך לפרסומת שמגיע לכ-1,000,000 איש." אמר אלברטו נרדלי, מנהל ראשי של חברת UnLtdWorld.

בפייסבוק ענו בתגובה כי הם שומרים את הזכות לסגור חשבונות וכי הם נתנו לחברות הזדמנות להירשם מראש. בחברה מבטיחים כי ישמרו על חוקי הזכויות יוצרים וכי חברות יוכלו לדווח על שימוש לא נכון במוצרים שלהם.

מה שמעניין הוא שבעצם לא ניתן להעביר את הכתובות לאחר הרישום, לכן לא ממש ברור איך מתכוונים "רובצי האינטרנט" האלו להשיג כסף על פעילותם.

עוד באותו הנושא:

תמונה נגנבה מפייסבוק לפרסומת