תעודות הזהות החכמות שכל אחד מאזרחי ישראל יחזיק בעוד כשנתיים עוררו בתקופה האחרונה דיון ציבורי ער. המאגר הביומטרי שיאגד את טביעות האצבע שלנו מרתיע רבים מפני "האח הגדול", שעשוי לעקוב אחר כל צעד שנעשה. אולם יש כאלו שחושבים ששימוש בטביעות האצבע עשוי גם להקל על חיינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זוג המדענים כריסטיאן הולץ ופטריק בודיצ', פיתחו מסך מגע שולחני שיהווה את השער למחשב שנותר בבית. 'פיבריו' מסוגל לזהות טביעות אצבע, וכפי שהחוקרים מקווים, יהפוך אותו לנגיש לתוכן הפרטי שנמצא על המחשב שלנו.לרעיון המהפכני הזה יש תקדים:סמסונג הציגה בשנה שעברה , מסך מגע שולחני שעוצב עבור משתמשים מרובים. אולם 'פיבריו' רוצים לקחת את מסכי המגע המשותפים צעד אחד קדימה. על ידי זיהוי ביומטרי נוכל להתחבר לתיקיות הפרטיות שלנו מכל מקום ציבורי שנרצה, מהבנק ועד הספרייה העירונית.

 וולבו עיצבה פאנל סולארי

יצרנית הרכב השבדית וולבו ידועה בעיקר בזכות דירוגי ההתרסקות שלה, אבל היא לא עוצרת בתחום הבטיחות. תוספת חדשה לדגם v60 יספק הפתעה לחובבי הרכבים הירוקים. לרכב ההיברידי עוצב פאנל סולארי המאוחסן בתא המטען, אותו ניתן לפרוס בעת הצורך מעל לרכב כדי להטעינו מחדש. בשיתוף פעולה עם משרד העיצוב והאדריכלים 'סינטזיס' מלוס אנג'לס עוצבה הרשת המיוחדת שתביא אתכם לעיר הבאה אחרי הפסקת הצהריים.

תהליך העיצוב החדשני מערב טכניקות דיגיטליות ושילוב של חומרים שיעמדו בתנאי השטח השונים. אך לפני שנוכל להכניס את המפתחות ולהניע יש עוד עבודה רבה כדי לשפר את זמן הטעינה שעומד כרגע על 12 שעות. מחירו של הדגם המשופר יעמוד על 60,000 אירו, ולצוות הפיתוח יש מקצה שיפורים עד לקו הסיום שמתכונן לספטמבר השנה.

פייסבוק מוסיפה סקר בעמוד הבית

פייסבוק מעוניינת ללמוד את ההתנהגות החברתית שלנו באתר שלה. כשאנחנו בוחרים להעלים תוכן או אדם מסוים מהפיד שלנו, האלגוריתם של פייסבוק מבין את הרמז, ומפחית בתוכן מאותו גורם בלתי רצוי.

במהלך החודשים הקרובים הם יאפשרו לגולשים לספר מה מטריד אותם, וממה הם היו מעדיפים להימנע בפיד. עבור הגולש הממוצע שנמצא באתר החברתי הגדול בעולם מספר שעות ביום, לחווית הקריאה של עמוד הבית יש משמעות ישירה על הזמן שהוא ישהה באתר.

בחודשים הקרובים תוכלו להיתקל בתפריטים מיוחדים שם תוכלו להסביר מדוע בחרתם להסתיר את המודעה,או לבחור באחד מהאפשרויות האם התוכן היה מעניין או פוגעני. מה שמעניין את פייסבוק הוא שתקבלו לפיד את הפרסומות המתאימות לכם. ברשת החברתית צריכים לרצות שני קהלים, את קהילת הגולשים ואת קהילת המפרסמים. לכן הפתרון הוא להתאים תוכן מדויק יותר שלא יעיק על איש.