עד לאחרונה היה רותם גז מחיפה יזם אלמוני יחסית העוסק בפרסום באינטרנט. כעת הוא עולה לכותרות בהקשר לא חיובי במיוחד: הוא מציע "לייקים" בפייסבוק לכל דורש במחיר שבין 500 שקלים ועד 10,000 שקלים - שבתמורה להם תוכלו לקבל בין 1,000-10,000 "לייקים" לעמוד שלכם. מהשבוע שעבר הוא מתהדר בשם חדש שאותו הוא חולק עם לא אחר מאשר מייסד פייסבוק: מארק צוקרברג.

אלא שפועלו של צוקרברג הישראלי החדש, בן 32, לא התקבל בהתלהבות בהנהלת הרשת החברתית: לפני שלושה חודשים הוא קיבל מכתב מארצות הברית ובו איום בתביעה. "הפעילות שלך מפרה את תנאי השימוש ואינה חוקית. פייסבוק דורש ממך להפסיק לאלתר את מעשיך", נכתב שם.

בפייסבוק הגדילו גם להטיל על צוקרברג הישראלי סנקציות, ובהן איסור מפורש עליו להשתמש במוצרי החברה ולנהל באתר פרופיל אישי. למרות ההודעה המפתיעה והמאיימת מחברת הענק, שומר היזם מחיפה על קור רוח: "לא נבהלתי כי בישראל יש מה שנקרא 'אישור מסירה'. אף ישראלי לא מתרגש באמת ממכתב שמגיע במייל. זה הגיע בצהריים וזו יכולה להיות בדיחה או אין ספור דברים. אותי זה לא כל כך עניין".

"נחבר את כל העולם". צוקרברג (צילום: AP)
מרק צוקרברג. המקורי | צילום: AP

אויבה הישראלי של הרשת החברתית, שעוד נשא אז את שמו הישן, החליט שלא להתקפל אל מול האיומים בפייסבוק - וכצעד תגובה ניגש למשרד הפנים ושינה באופן רשמי את שמו לזה של מייסד הרשת. אפילו הפקידות במשרד הפנים לא ידעו מה לעשות איתו: "יהיו לך בעיות. זו הטעיה. זה כמו הטעית הציבור", הן אמרו לו.

אבל לא בכך תמו מעלליו של מארק צוקרברג הישראלי החדש מול הרשת החברתית: השלב הבא היה כשפתח אתר בארץ הנושא את השם "מארק צוקרברג", שבו הוא מגולל לגולשיו את סיפור המעשה ותוהה מעל דפי הרשת האם אכן תחליט פייסבוק לתבוע את מארק צוקרברג - זה שכמובן, לא עומד בראשה.

האם הבדיחה הזאת תצחיק את חברי הנהלת פייסבוק או דווקא תגביר את זעמם? את עמדתו של צוקרברג המקורי לפרשה המוזרה נגלה, ככל הנראה, במכתב הבא שיגיע לארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק