הסרטון של שמעון: אחרי ברק אובמה, האפיפיור וחדשות 2 - גם נשיא המדינה שמעון פרס מצטרף למהפכה הווירטואלית ומשיק ערוץ אישי ב-YouTube. צפו בקטע ממסיבת העיתונאים, שהועברה כאן בחדשות 2 באינטרנט בשידור חי.

"אני רוצה להזמין את כולכם לערוץ שלי ביוטיוב, לדבר, להקשיב, לצחוק", אמר פרס בפתח השקת הערוץ שלו באתר הסרטונים יוטיוב. "בתקופות אחרות, הפריבילגיה של הביטוי הייתה שייכת לחזקים ולשולטים. היום לכולנו יש את חופש הביטוי. בואו נדבר, נחלום ונצחק כדי להפוך את העולם לטוב יותר", אמר.

"אני נרגש להיות בישראל, זה כבוד להיות עם הנשיא פרס ולהשיק את הערוץ שלו. אני מודה לך על שימוש באתר שלנו כדי לחלוק את חזונך ואת מחשבותיך", אמר צ'אד הארלי, ממייסדי ומנכ"ל אתר שיתוף הקבצים. פרס הקרין סרטון ובו הוא קורא לאזרחים להביע את דעתם באופן אינטראקטיבי על קידום השלום במזרח-התיכון ובעולם, קידום מדיניות של פיוס בין הדתות וקידום ופיתוח טכנולוגיות חדשניות לטובת האנושות.

"תנו לנו לדבר ישירות עם הפלסטינים"

ואיך אפשר בלי התייחסות לרעיון חלוקת ירושלים: בתשובה לשאלת כתב CNN מה עמדת ישראל בנוגע להחלטת האיחוד האירופי בדבר הכרה מסוימת בירושלים כבירת הפלסטינים ענה – "לקיחת התפקיד של שרים באיחוד האירופי את תפקיד האו"ם היא מצב מבלבל. אני מאמין שאנחנו צריכים לדבר ישירות עם הפלסטינים. תנו לנו לדבר ישירות עם הפלסטינים. דיברנו ישירות עם המצרים ועשינו שלום, ועם הירדנים, ודיברנו ישירות עם הפלסטינים בהסכמי אוסלו ויצרנו את הבסיס לשלום".

האזרח מספר 1 יעלה לערוץ קטעים נבחרים מפעילותו ונאומיו, ואף ישתמש בו כפלטפורמה לנשיאת ברכות מיוחדות לרגל החגים היהודיים, הנוצריים והמוסלמיים ברחבי העולם.

בבית הנשיא מתכננים להפוך את האפיק שכבר סחף מיליונים ברחבי העולם לבמת התדיינות והעלאת שאלות, כמו גם כלי ליצירת מסיבות עיתונאים וירטואליות. כל זאת במטרה לנסות וליצור במה הסברתית בינלאומית ברשת.

הווידאופדיה: שמעון פרס

הערוץ של חדשות 2 ביו-טיוב