87689
האתר לאחר שנפרץ, הבוקר | צילום:

נמשכת המלחמה המקוונת נגד ישראל: למרות שהמשבר המדיני בין טורקיה לישראל נפתר, מסתמן כי בזירה האינטרנטית נמשך המאבק בלמלוא הכוח. אתר ישראלי נוסף נפרץ הבוקר והתמלא בכתובות נגד "הרדיפה הישראלית".

האקרים פרצו את אתר MOOMA והשתילו בתוך חלון החיפוש דף שחור עם כיתוב בטורקית, המכיל מסרים נגד ישראל. מי שחיפש הבוקר את דף הבית של להקת הג'ריפות באתר המוזיקה, הגיע לעמוד המושתל שבו נכתב בין היתר "עד לכיבוש וירטואלי של פלסטין, נמשיך לעצור את הרדיפה". בנוסף מוצגת בדף תמונה חרב ושל פרצופו של נשיא מצרים חוסני מובראק עם סמל מגן דוד כחול על מצחו.

אתר ג'רוזלם אונליין נפרץ
האתר ג'רוזלם און ליין לאחר פריצתו, השבוע | צילום: חדשות 2

האתר "ג'רוזלם און ליין", המפרסם דיווחים מישראל באנגלית, נפרץ גם הוא השבוע על ידי האקרים טורקים שפרסמו הודעת גינוי פומבית לישראל. האקרים שפרצו לאתר החדשות, השתילו בו את תמונתו של כוכב הטלנובלה הטורקית שעמדה במרכז הגינוי הישראלי. בנוסף פורסמה כתובת תוקפנית כלפי ישראל וכלפי יחסה לטורקיה. בתחתית הדף הפרוץ מתנוססת החתימה "פדרציית האקרים הטורקית 2010".

הרקע לפריצת הדף היא הנזיפה המשפילה אליה זכה השגריר הטורקי מסגן השר איילון מול המצלמות. שגריר ישראל באנקרה הגיע היום לשיחת הבהרה במשרד החוץ הטורקי שם העבירו מחאה וביקורת על הדברים שנאמרו ועל הדרך בה הדבר נעשה. אתמול הביע אילון את התנצלותו על המקרה בפני נציגות טורקיה.