אין תמונה
הישראלים מובילים את העולם בפייסבוק

תואר כבוד? ישראל עומדת בצמרת העולמית של שעות גלישה באתרי רשתות חברתיות ובעיקר פייסבוק וטוויטר. על פי נתונים שפרסמה חברת "קומסקור" העולמית, ישראלי ממוצע מבלה כמעט 11 שעות בחודש בשתי הרשתות החברתיות הפופלוריות, יותר מכל מדינה אחרת בעולם. הנתונים מתפרסמים הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

לצפייה בתוצאות הסקר

הנתונים הרשמיים שמפרסמת חברת "קומסקור" העולמית מעידים על כך שהישראלי הממוצע שהה 10.7 שעות בחודש אפריל בדפי הרשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר, יותר מפי 2 מאשר בארצות הברית. ההערכה היא כי זמן השימוש בפועל גבוה בהרבה מהנתונים הרשמיים שכן החישוב של חברת "קומסקור" מתייחס לכלל אוכלוסיית ישראל, ולא רק למשתמשים הרשומים לפייסבוק וטוויטר בארץ. בהתאם לכך, שעות השימוש הרבות של המשתמשים הכבדים לא באות לידי ביטוי בנתונים.

מהבדיקה עוד עולה כי ישראל מובילה עולמית גם במספר המשתמשים ביחס לגודל האוכלוסייה כשהיא מגיעה למקום השני עם שיעור חדירה של 90%. הפיליפינים במקום הראשון עם 93% מהאוכלוסייה שמחזיקים בחשבון פייסבוק. ברוב מדינות מערב אירופה שיעור החדירה נע בין 60 ל-70 אחוזים.

"אין פה סוגיה טכנולוגית סבוכה, אלא סוגיה חברתית מובהקת", אמר גל מור בעל בלוג ופרשן העוסק בטרנדים ברשת. "הישראלים טוענים לכתר באליפות העולם בדיבורים, ולכן גם בשימוש ברשתות החברתיות אנחנו במקום גבוה, בדיוק כמו בסלולר".

שעות הגלישה ברשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר בחודש:
ישראל - 10.7
רוסיה - 10.3
ארגנטינה - 8.4
פיליפינים - 7.9
טורקיה - 7.8
ונצואלה - 7.0
קנדה - 6.4
בריטניה - 5.3
גרמניה - 5.0
פרו - 4.9
ארצות הברית - 5.2
איטליה - 4.8
נורבגיה - 4.5

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק