אנונימוס: "ישראל עוזרת לארגוני טרור" (צילום: חדשות 2)
אנונימוס באיום על ישראל | צילום: חדשות 2

אתרי האינטרנט של צה"ל, השב"כ, המוסד וכן מספר משרדי ממשלה הושבתו היום ונכון לעכשיו, לא חזרו לפעולה. למרות שבגופים השונים מכחישים שמדובר בפעולה של האקרים, קשה שלא לשים לב לכך שקבוצת פעילי ה"סייבר-טרור" "אנונימוס" שיגרה איום מפורש כלפי ישראל רק לפני יומיים.

צפו באיום של אנונימוס:

בסרטון, המוקלט בקול ממוחשב, נאמר כי ישראל הפרה את החוק הבינלאומי עם השתלטותה על ספינות המשט לעזה שלשום. על פי הנאמר בהקלטה, הספינות נעצרו במים הבינלאומיים, ובניגוד להחלטת האום, מה שהופך את הפעולה לפיראטית. "לא נסבול פעולות שכאלה", אומר הקול הסינתטי. ואכן, יומיים אחרי האיום, בצירוף מקרים או במתקפה מכוונת, קרסו אתרי ממשלה רבים.

המשותף לכל האתרים המושבתים הוא הסיומת .gov בכתובת האינטרנט שלהם, סיומת המשויכת לאתרים ממשלתיים. האתרים הללו מאוחסנים בשרתים של פרויקט "ממשל זמין", המנוהל על ידי חברת "תהילה".

גם אתר הבית של חברת "תהילה" אינו זמין ומבין המשרדים הממשלתיים, אתרי משרד הבריאות ומשרד הפנים כולם אינם זמינים. כרמלה אבנר, מנהלת פרויקט ממשל זמין מסרה לתקשורת הודעה לפיה: "מדובר בתקלה טכנית, המטופלת על ידי כל הגורמים הרלוונטיים וכל המשאבים מוקצים בעדיפות הגבוהה ביותר לטיפול בתקלה".

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, אמרה אבנר כי: "יש לנו מנגנונים מאוד ברורים לזיהוי התקפות וזה לא העניין, מדובר פה בתקלה טכנית. אחת לכמה זמן אנחנו מקבלים איומים כאלה מאנונימוס ומארגונים אחרים, אבל הם אף פעם לא מתממשים. מדובר פה בצירוף מקרים, משום שאיומים כאלה יש כל הזמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק