גוגל מככבת גם בוועידת הסלולר העולמית: הנייד שזכה בתואר מכשיר השנה בוועידת הסלולר לשנת 2010 הוא ה - HTC HERO. מכשיר שמופעל על-ידי מערכת ההפעלה של גוגל - האנדרואיד 2.0. בגוגל כמובן מרוצים מאוד. את מכשיר השנה בחר צוות מומחים מטעם התערוכה.

 

"משהו מהותי קורה", אומר אריק שמידט מנכ"ל גוגל, "טלפון הוא כבר לא טלפון, הוא שיקוף הזהות שלנו". לדברי המנכ"ל של ענקית האינטרנט המכשיר הנייד הוא לא משהו שאתה רק משתמש בו, אלא הכרחי לכל דבר שאנו עושים. "זו שלוחה לכל מה שאנחנו. הוא לא חושב טוב כמונו, אבל הזיכרון שלו, טוב יותר. יש לו תפיסה מדויקת יותר על המיקום שלנו יש לו זיכרון חזותי יותר טוב מאיתנו", הוא מסביר.

הנייד קודם לכל

יומה השלישי של תערוכת הסלולר הגדולה בעולם יצא לדרך (צילום: AP)
כן, לא רק לטלפון | צילום: AP

מנכ"ל גוגל מנסה לגייס את משתתפי הוועידה בברצלונה ליצור עולם נייד טוב יותר. בחברה שפיתחה את מערכת ההפעלה לסלולר האנדרואיד, סבורים שהיא תתפוס נתח רחב בשוק הניידים.

"מאחר והמערכת ברובה מבוססת על קוד פתוח, זה יביא את המפתחים לרצות לעבוד איתה", מסביר שמידט שאף טוען כי ניתן לומר ש"מפתחי העולם התאחדו כדי ליצור את המכשיר המושלם". על פי המומחים בברצלונה בכל מקרה, ה-HTV HERO מגיע הכי קרוב לזה.

"אז מה שאני מציע כאן, עכשיו בוועידת הסלולר העולמית, זה להבין שהחוק החדש הוא שהנייד קודם לכל", מפריז מנכ"ל גוגל שמדגיש כי הנייד קודם בכל האופנים, "המשמעות היא שאנחנו יכולים עכשיו לחנך דרך האמצעים האלה".