ביטחון מקוון מגיל צעיר. ארכיון (צילום: חדשות 2)
ביטחון מקוון מגיל צעיר. ארכיון | צילום: חדשות 2

רשות הטלקום של איחוד האמירויות החלה בתכנית עם גוף ה-CERT ומשרד החינוך המקומי להגברת המודעות לאבטחה קיברנטית בקרב תלמידים בכל רמות החינוך. במסגרת זו הוכשרו כ-500 מורים לכיתות א'-יב' בתחומי אבטחת מערכות מידע והוענק להם הידע המתאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים?הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הרשות הצהיר כי "אבטחה קיברנטית היא רכיב קריטי להבטחת ההתפתחות הידע הכלכלי של האומה", והוסיף ש"התכנית החינוכית כוללת פעילויות מקוונות, הרצאות ומקרי מבחן המיועדים להעניק את היכולות הטובות ביותר למורים ולהעצים אותם כדי להעביר את הידע לתלמידיהם. מהתלמידים, כמובן, הידע עובר למשפחות ולחברים, בכך מאפשר לנו להגיע לכל בית באיחוד האמירויות".

המיזם הוא תולדה של הכנה בת שנתיים המשותפת לשלושת הגופים ונועד להעצים את התלמידים בידע ליבה בתחומי האבטחה הקיברנטית, זאת באמצעות חומרי לימוד מודפסים ומקוונים, פעילויות כיתתיות, מצגות כמו גם משחקים אינטרקטיביים למורים ולתלמידים.

המטרה: להגן על ילדי האומה

אין תמונה
ד"ר טל פבל

נושאי הלימוד כוללים סוגיות אתיות של שימוש באינטרנט, אבטחת מידע ובכלל זה הגנה על סיסמאות, המנעות מהונאות מסוג "דיוג" (Phishing), שימוש בטוח באינטרנט, שיתוף קבצים נכון ברשתות החברתיות במטרה להגן על פרטיות ולמנוע פגיעה בזכויות יוצרים.

שר החינוך הדגיש כי "כהורים, כולנו דואגים להבטיח את המשך ביטחון ילדינו, כיום הדבר כולל גם ביטחון במקוון. בתי ספר ממלאים בכך תפקיד, לפיכך ההחלטה לכלול את נושא האבטחה הקיברנטית בתכנית הלימודים הלאומית היא צעד חשוב בהגנה על ילדי האומה. באופן רחב יותר, אנו מגבירים את המיקוד בתכנית הלימודים בתחומי טכנולוגיות המידע והתקשורת (ICT), הואיל ואנו מאמינים שתחום זה ימלא תפקיד חשוב יותר ויותר בכלכלתנו בשנים הקרובות. ילדנו צריכים להיות מוכנים לחיות ולעבוד בעולם חדש זה, ולעשות זאת בבטחה".

מיזם חינוכי-טכנולוגי זה של הרשויות באיחוד האמירויות מהווה עדות נוספת למודעות הרבה שקיימת בקרב מרבית ממדינות המפרץ הפרסי לאינטרנט ולתועלות שבו עוד משחר ימי האינטרנט במזרח התיכון, כמו גם לסכנות הקיימות בו ולצורך להנחיל את השימוש הבטוח והנבון בו לתלמידים ולכל תושבי איחוד האמירויות.

ד"ר טל פבל הינו מומחה לאינטרנט ולטכנולוגיה במזרח התיכון ובעולם האיסלאמי.