אחרי טקסט של 140 תווים בטוויטר, פוסטים ותמונות בפייסבוק, עולם הרשתות החברתיות עולה כיתה.
יאבו, סטארטאפ ישראלי מאפשר לכם באפליקציה שהושקה השבוע לשדר לכל העוקבים שלכם שידור חי בכל רגע נתון. אין שידורים חוזרים ולא ניתן לקבוע מי יעקוב אחריכם ויצפה בשידור.

IBM פיתחו מחשב חכם

מדענים של איי.בי.אמ פיתחו תוכנה חדשה שיכולה ליצור אינטראקציה טבעית יותר עם בני אדם. הבינה המלאכותית מתפתחת בצעדי ענק, ועשויה להגיע לרמה שבה מחשב יחקה את תפיסות המוח האנושיות, ולמעשה לפתור בעיות לוגיות ממש כמו בני האדם.

מדענים באיי בי אם. טוענים שמערכות המחשוב שמנתחות נתונים כיום, פותחו לפני עשרות שנים והן יעילות בפיצוח מספרים, אבל בעולם המהיר ועמוס המידע, הטכנולוגיה של המחשבים הללו מיושנת.

המדענים מסבירים שבטווח הארוך הם מקווים לפתח מערכת שבבים עם עשרה מליארד נוירונים שיצרכו מעט חשמל ויתפסו נפח קטן. כך שלדוגמה, נוכל לפתח משקפיים מיוחדים כדי לעזור ללקויי ראייה להשלים את המידע ולהתמצא בקלות רבה יותר.

מנוע חיפוש מתקדם ל-Google

כשזה מגיע לחיפוש, גוגל רוצה לספק למשתמשים שלה יותר מאשר תוצאה מהירה שמניבה תוצאות דלות. ענקית הטכנולוגיה והחיפוש הודיעה כי תוצאות החיפוש של החברה יאפשרו גם מה שהם מכנים תוצאות עומק בנושאים שלא ניתן להסביר במידה מספקת בבלוגרים או כתבות חדשותיות קצרות שבדרך כלל עולות בעשר התוצאות הראשונות. גוגל חשפה נתון מעניין בבלוג שלה השבוע כי תשעים אחוזים מהחיפושים מוצאים את מבוקשם בתוצאות קצרות, אבל עשרה אחוזים מהם דורשים תוצאות נרחבות יותר. ויש הגיון בדברים בעידן שהספריות נעלמות הגולשים מחפשים את מבוקשם ובפיצ'ר חדשה שהשיקה החברה ניתן יהיה למצוא תכנים כאלה.

איך הגיע כריש לרכבת התחתית בניו יורק?

נוסעי הרכבת התחתית בניו יורק נדהמו לגלות כריש בקו הנוסע מקוני איילנד אל רובע קווינס. גופת כריש זעיר באורך ארבעים וחמישה סנטימטרים נמצאה בין הקרונות ולא ברור כיצד הגיעה לשם. עובדי הרכבת פינו את הכריש אבל כמובן שהסיפור המוזר הזה הגיעה לרשת והפך ויראלי די מהר.