כך נראה המטוס מבחוץ (צילום: news)
כך נראה המטוס מבחוץ | צילום: news

"המלחמה האווירית" יוצאת לדרך: בואינג שיחררה אמש תמונות ראשונות מהמטוס החדש עליו עובדים בחברה במהלך השנים האחרונות ה-747-8, ושנועד לתת את המענה למטוס ה-A380 של החברה המתחרה, איירבאס.

חדר הישיבות והמזנון (צילום: news)
חדר הישיבות והמזנון | צילום: news

המטוס, שנראה בתמונות כמו יצירת פאר מחושבת במיוחד, הוא מרווח במיוחד וכולל כמה אבזורים שלא קיימים במטוסים הרגילים של ימינו - כמו למשל שולחן לישיבות, מזנון ועוד. הוא גם כולל מושבים מרווחים במיוחד, גם במחלקת התיירים, ומושבי יוקרה בסטנדרטים שלא נראו עדיין.

היצע המושבים (צילום: news)
היצע המושבים | צילום: news

מבחינת היצע המושבים, צפוי מטוס הנוסעים החדש להיות גדול בכ-26% ממטוס הג'מבו הגדול ביותר של חברת בואינג כיום, ה-747-400. בדומה לג'מבו, גם מטוס הנוסעים החדש יחולק לשני מפלסים, עליון ותחתון.

המטוס היוקרתי באוויר (צילום: news)
המטוס היוקרתי באוויר | צילום: news

נסיעת המבחן של מטוס הנוסעים היוקרתי נערכה בשבוע שעבר, והוגדרה על ידי החברה כהצלחה מסחררת. על פי החברה, צפוי המטוס להחל בטיסות מסחריות כבר בסוף השנה הנוכחית או לכל המאוחר בתחילת שנת 2012.

המושבים המפנקים במחלקות היוקרה (צילום: news)
המושבים המפנקים במחלקות היוקרה | צילום: news

בהשקה החגיגית שנערכה אתמול הציגה החברה את המטוס החדש לכ-10,000 אורחים, ביניהם לקוחות החברה, נציגי הממשל האמריקני, שותפים, ספקים ועוד. בינתיים, לא ידוע אם אחת מהחברות הישראליות הולכות להצטייד במטוס החדיש בקרוב.

הבואינג 747-9 מבפנים (צילום: news)
ועוד תמונה מבפנים | צילום: news

"הבואינג 747-8 החדש כולל את הטכנולוגיות החדישות ביותר ומיישם פריצות דרך רבות שהושגו במטוס ה-787 דרימליינר," אמר ג'ים אלבאו, נשיא הקבוצה האזרחית של בואינג. "אנו מאמינים כי לקוחותינו יעריכו את עלויות התפעול הנמוכות, והנוסעים מצידם ייהנו מהנוחות ומעיצוב הפנים המרשים שלו", הוסיף אלבאו.

>> אלה הדגמים של מטוסי הנוסעים של 2025