מים על המאדים (צילום: NATIONAL NEWS)
נוזלים מהמאדים | צילום: NATIONAL NEWS

טיפות מים במאדים? "גישושון" החלל שמסייר במאדים - פיניקס, צילם מה שנראה כמו טיפות מים צמודות לאחד מהזרועות הרובוטיות של הכלי. התמונות התפרסמו באתר NATIONAL NEWS .

מומחים שניתחו את התמונות אומרים שמה שנראה כמו נוזל או מלח, התגלה על אחת הרגליים של הפיניקס. המומחים מאמינים שהטיפות הם של בוץ ומים שהותזו על הפיניקס בנחיתה. התמונה הזו עשויה להיות פרט חשוב בחקר השאלה - האם היו חיים על המאדים, או , האם אפשר לפתח חיים בכוכב הלכת.

פרופסור רנו, אחד מראשי צוות החוקרים ששלחו את הפיניקס למאדים אמר "יש מספר רב של עדויות פיזיות וטרמודינמיות לכך שהיו מים רבים על הכוכב האדום. נוזלים הם מרכיב חשוב עבור החיים. לגילויים יש השלכות להרחבת המחקר והאפשרות שאולי יום אחד נוכל ליישב את מאדים".

 בעבר סברו שאם יש מים על המאדים, הם נמצאים רק בצורת קרח בגלל הטמפרטורות הנמוכות על הכוכב. אבל עכשיו, אחרי פרסום התמונות האלו, עולות השערות שיש מים מתחת לפני השטח בכוכב הקפוא.

פרופסור רנו הוסיף כי ישנן בקטריות, בינתיים על פני כדור הארץ, שמסוגלות לחיות בתנאים של קור מקפיא ומליחות - כמו זו על המאדים. הנתונים האחרונים ממאדים יוצגו בכנס מיוחד בסוף החודש.