תגלית מעניינת ומגעילה במיוחד בניו זילנד: החרק הגדול ביותר בעולם התגלה ותועד - כשהוא אוכל גזר.

חוקר החרקים ופקח שמורות הטבע לשעבר, מארק מופט בן ה-53, הוא שאחראי לתגלית יוצאת הדופן הזו. אחרי יומיים של חיפושים באי מרוחק בניו זילנד, איתר מופט את היצור הענק הזה כשהוא יושב לו על צמרת עץ. אורכו של החרק הוא קצת פחות מ-18 סנטימטר, ומשקלו – 71 גרם, כמשקלם של שלושה עכברים.

זן החרקים הענק הזה מכונה  WETA, והוא נעלם לפני מאות שנים מניו זילנד בעקבות התרבות של אוכלוסיית העכברושים באי - אותם הביאו המתיישבים האירופים. מסיבה זו, מציאתו מחדש של הזן הנדיר מעוררת התרגשות רבה בקרב חוקרי וחובבי חרקים.

רגע לאחר מציאת הג'וק הענק הזה – שהוא בכלל ממין נקבה – האכיל אותה החוקר בגזר שנשא עמו ואז השיב אותה לצמרת העץ. "שלושה מאיתנו (החוקרים) הלכו בשבילי האי הקטן הזה במשך שני לילות במעקב אחרי החרק הזה", סיפר מופט. "מדובר בזן החרקים הכי גדול בעולם, ובחרק הכי גדול שנמצא מעולם".

מה זה חום, גדול ואוכל גזר? (צילום: מארק מופט)
מה זה חום, גדול ואוכל גזר? | צילום: מארק מופט

"היא כל כך נהנתה מהגזר עד שהיא התעלמה מהעובדה שהיא נחה על כף ידי", הוסיף החוקר הנרגש. "היא הייתה יכולה גם לגמור את הגזר עד הסוף, אבל לא רצינו לסכן את מערכת העיכול שלה. צילמתי את התמונה הזאת ואז החזרנו אתה בדיוק למקום שבו מצאנו אותה".

"אנחנו אוהבי החרקים שומעים הרבה על אנשים שחושבים שחרקים הם נחותים בגלל גודלם הקטן", סיכם. "לכן היה טוב במיוחד לראות חרק כל כך גדול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק