אחרי הקמפיינים לשוויון בין המינים ובין הגזעים, חברת אופרה הנורבגית קוראת למהפכה חדשה: שוויון זכויות בין הגולשים. לא עוד תלות בשרתים החיצוניים, די לניצול אדוני הרשת - השרתים החזקים - קדימה המחשב האישי. הכוח, על פי אופרה, נמצא בידיים שלנו, או יותר נכון בעכבר ובמקלדת.

הסיפור של חברת אופרה מתחיל בשנת 1994, אז היא יצאה לדרך כפרויקט מחקר נורבגי שענה לשם  "טלנור". שנה לאחר מכן הפך חלק מהפרויקט למה שמוכר היום כ"אופרה". הגרסה הראשונה ששחררה החברה לשווקים בשנת 1996 הייתה תוכנת הפעלה. עם השנים התמקדה החברה בפיתוח דפדפנים למכשירים ניידים, והיום היא אחת השחקנים החזקים בשוק בתחום הדפדפנים של מכשירי הטלפון הנייד.

סרטון ההשקה של UNITE מדגים איך החיבור בין מחשבים הפך עם השנים לחלק בלתי נפרד מעולם המחשבים האישיים והעסקיים. כתוצאה מכך הגולשים הפכו תלויים בחיבור לשרתים, אשר לדעת עובדי אופרה, לא עובדת לטובת הגולשים הפרטיים.

אתמול השיקה החברה שירות חדש הכלול בדפדפן שלה אשר הניף את דגל המהפכה: השירות, העונה לשם UNITE, צפוי לשנות את הדרך בה כולנו משתמשים באינטרנט, הבטיחו נציגי אופרה. היום כל אחד מאיתנו יכול להתקין את הדפדפן ולבדוק האם הם עומדים במילה.

איך זה עובד ?

המתמכר הישראלי (צילום: חדשות 2)
אופרה: שוויון לכל המחשבים | צילום: חדשות 2

השירות החדש מציע דרך לעקוף את התלות בשרת החיצוני. בעזרת התקנת ה-UNITE, כל משתמש של השירות יוכל לבחור ספרייה באחד המחשבים שלו, בין אם הוא נייד, פרטי או משרדי, ולשתף אותה ישירות עם מי שהוא רוצה, בלי תלות בשרת חיצוני. חשוב לציין שאפשרות השיתוף הזו אינה חדשה, אך לעולם לא הייתה כה פשוטה ונוחה לשימוש - ישירות מהדפדפן.

אחרי פתיחת חשבון משתמש ובחירת ספרייה, אופרה שולחת לינק (URL), אותו ניתן לשלוח לכל משתמש בו בוחר המנוי. המשתמש שמתחבר לספריה יכול לגלוש אל הלינק ולראות את הקבצים. פשוט.

באופרה לא נחים על זרי הדפנה, וממתינים לראות האם אדוני הרשת ישיבו מלחמה. בחברה חוששים שהשרתים בעלי הכוח, אותם מכנים בחברה "מפלצתיים ולא הוגנים", ייזמו התקפות ופריצה בעקבות התקנת ה-UNITE על המחשבים. עד אז, אנחנו הצרכנים יכולים ליהנות מהתחרות.