בעקבות סיפורי הבגידות של טייגר וודס שהסעירו את ארצות הברית, החליט המיליארדר ג'ימי לאי לייסד עסק חדש: חדשות באנימציה. הסיפור העסיסי שכלל סקס, חוסר נאמנות, תאונת דרכים, ואישיות מפורסמות היה מושלם להשקת חדשות בסגנון אחר.

"הסיפור הזה היה עסיסי וכולם רצו לצפות בו" אומר לאי. "השימוש באנימציה באינטרנט מספק פיתרון חזותי, כך שהצופים יכולים לצפות באייטם חדשותי שיש בו מחסור בווידאו". לדבריו, האנימציה מאפשרת ליצור מציאות חדשה, בה לא מושמט אף פרט מהסיפור, כמו למשל התאונה עצמה והתגובה של אשתו של וודס לשרשרת הבגידות שלו.

העיתון "נקסט מדיה" שבבעלות לאי הוא העיתון היומי הנפוץ ביותר בטייוואן ובהונג-קונג. מערכת החדשות שלו קושרה לאתר האינטרנט של העיתון בפרויקט שנבנה במשך שנתיים וחצי ועלותו כ-30 מיליון דולר. מאז עלה לאוויר אתר האינטרנט, נחשפו אליו יותר מ-20 מיליון איש - שלושה מיליון מהם צפו בו בפרשת טייגר וודס.

גואל רצון באנימציה

בחדשות המצוירות אין צנזורה וכל מה שמעניין, עולה ישירות לאוויר. ממעשי שוד מקומיים, פשעים אלימים, טרוריסט שמנס לפוצץ מטוס בחג המולד, או רעידת האדמה בהאיטי ואפילו העיסוק בפרשת גואל רצון בישראל.

נקסט מדיה, שלא מצנזרת את האייטמים שהיא מעלה לאתר, נקנסה ב-200 אלף דולרים על ידי הממשלה, לאחר שהפרה חוק שאוסר על חשיפת ילדים לסקס ולאלימות. מה שלא מונע ממנה להמשיך בעבודתה. בכל יום אחר הצהריים, מערכת החדשות מחליטה איזה סיפור יעבור תהליך של הנפשה, ובפחות מארבע שעות, נוצר קליפ של 20 שניות שעולה לאתר.