קסדת מציאות מדומה (צילום: חדשות2)
קסדת "מציאות מדומה". בקרוב גם נוכל לטעום ולהריח | צילום: חדשות2

צעד נוסף בדרך לחוויה אולטימיטיבית מול המסך: מומחים בתחום המחשב מאוניברסיטת יורק וורוויק בארצות הברית, מבטיחים שכבר בתוך חמש שנים נוכל לחבוש קסדה מיוחדת לראשנו, בזמן שאנו משחקים במחשב וצופים בטלוויזיה - ונוכל להנות מהחוויה בה יהיו מעורבים כל חמשת החושים.

על פי הדיווחים, הקסדה תצליח לספק מראה, ריח, תחושה , צליל ואפילו כמה סוגי טעמים. כך נוכל לבקר בקניון או אפילו בקרבות הליגיון של האימפריה הרומית - והכל, מבלי לזוז מהכורסא. נוכל להריח את הפרחים במרגלות האלפים, או ליהנות מהשמש בקריביים.

עד היום תעשיית המציאות המדומה הצליחה לספק לנו צלילים ומראה מעולמות אחרים בלבד. הקסדה החדשה שפותחה, נקראת "פקעת ווירטואלית".

מסך מואר פי 30 מטלוויזיה רגילה

אך נראה שמי שירצה להנות מהחוויה לא יוכל לעשות זאת רק באמצעות הקסדה. היא תצטרך להתחבר בקשר אל-חוטי למחשב מיוחד עם מסך "היי-דפינישן" דימי, שישדר תמונה חשוכה פי עשר ומוארת פי 30 מטלוויזיה רגילה.

כמו כן, יהיה צורך לחבר את הקסדה לקופסא מיוחדת מלאה כימיקלים בעלי טעם, שיעבירו את החוויה היישר לחלל הפה ויעניקו תחושת טקסטורה. החום והקור מתחלפים בעזרת מאוורר ומים ורמקולים במערכת סראונד ייצרו רעשי רקע.