הכירו את מכונית האוויר, ה"אייר-פוד": יש לה רק שלושה גלגלים, שתי דלתות, ואין לה אפילו הגה - אבל יוצריה סבורים שזה העתיד של התחבורה העירונית.

היצרן סירל נגר הסביר לרשת CNN כי "יש כאן רק ג'ויסטיק. היא מאוד נוחה, כשמרימים את הדלת כל מה שנשאר זה מושב, פשוט נוהגים בישיבה. אתה יכול ליהנות מהנוף סביבך, מפני שאתה רואה הכל . זו באמת דרך חדשה לנהוג ברחבי העיר. היתרון האמיתי הוא כמובן העובדה שהמכונית הזו לא מזהמת". 

הוא מפרט, "מה שהופך את ה'אייר-פוד' לכל כך מיוחדת היא האנרגיה שמניעה אותה. אנחנו משתמשים באוויר דחוס כדי להפעיל אותה. זו מערכת מאוד נקייה, מאוד חסכונית ומאוד מתאימה לשימוש בעיר". המנוע שעובד על אוויר דחוס הוא מאוד פשוט - דוחסים אוויר למיכל ואז משתמשים באוויר הזה כדי להפעיל את הבוכנות אל ההילוכים, ומשם לגלגלים.

הזיהום שהמנוע מפיץ הוא מזערי ביחס למנוע הסטנדרטי, אבל מייצר זיהום דומה לזה של המכוניות החשמליות. המהירות המרבית עד כה היא 80 קמ"ש, והיא יכולה לנסוע (בין "ניפוחים") בין 150 ל-200 ק"מ ברציפות.

האייר-פוד כבר קלטה את תשומת ליבו של יצרנית המכוניות ההודית. "בהתחלה חשבו שאנחנו טיפשים, אבל עכשיו הם משנים את הדעה שלהם ואנחנו רואים שהמכונית הזו יוצרת מתח, מפני שהרבה חברות גדולות חוששות מההמצאה החדשה שלנו", מסכם סירל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק