בלי מספרים בלי דאגות
אינסטגרם נגד בריונות | צילום: רויטרס, חדשות

הטכנולוגיה החדשה של אינסטגרם לאיתור בריונות ברשת נחשפת: הרשת החברתית הציגה אמש (שלישי) סוג של טכנולוגיה שתצליח לאתר בריונות בתמונות וגם בתיאור שלהן – וכל זה בזמן אמת וללא התערבות אנושית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החברה, הטכנולוגיה תיכנס לשימוש כבר בשבועות הקרובים ותצליח באופן אקטיבי לזהות מקרים של הצקות והתנכלויות לאדם על סמך המראה או האופי שלו, וכן אם יקבל איומים על שלומו. כך, היא תזהה ביטויים שונים של בריונות, כמו השוואה מעליבה ומזלזלת של אדם שתמונתו מוצגת לצד תמונה של אדם אחר. עם זאת, עדיין לא ברור כיצד הטכנולוגיה תאתר תכנים פוגעניים גם בתיאורי התמונות.

בקרוב: סינון תגובות פוגעניות גם ב"לייב"

חידוש נוסף הוא אפקט חדש בתמונות שמצולמות דרך האפליקציה שנקרא "אכפתיות". הפיצ'ר החדש מושק בשיתוף השחקנית האמריקנית מאדי זיגלר (16), והאפשרות תהיה זמינה לכל מי שעוקב אחרי הכוכבת. במצב סלפי לבבות יופיעו על המסך, ובמצב "רגיל" יופיעו על המסך הערות חיובית על התמונה.

לאינסטגרם, שנרכשה ב-2012 על ידי פייסבוק במיליארד דולר, יש מיליארד משתמשים פעילים. במסגרת הניסיון שלה לבלום את הבריונות, הרשת הכריזה מוקדם יותר השנה שתסנן תגובות שעלולות "להסעיר" משתמשים.

חידוש נוסף הוא שהחל מאתמול, סינון התגובות הזה יהיה זמין גם בתגובות לשידורים חיים ("לייב") באפליקציה. אדם מוסרי, המנכ"ל החדש של החברה, ציין: "בריונות הרשת היא מסובכת, ואנחנו יודעים שיש לנו עוד עבודה רבה עד שנצליח ונעצים את האכפתיות באינסטגרם".