כך מאזינה לנו גוגל - כל הזמן (צילום: רויטרס, חדשות)
מוחאים על מדיניות החברה | צילום: רויטרס, חדשות

עובדי גוגל ברחבי העולם מתכננים להפגין היום (חמישי), במחאה על הטיפול בהטרדות מיניות בתוך החברה. המחאה, שהחלה בשעה 11:00 שעון ישראל, מגיעה על רקע תחקיר של ה"ניו יורק טיימס" שפורסם בשבוע שעבר, לפיו הנהלת גוגל טייחה במשך שנים תלונות על הטרדות מיניות של שלושה בכירים לפחות - בהם מייסד מערכת ההפעלה אנדרואיד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הקריאה להפגנות, תחת הכותרת "צעדות למען שינוי אמיתי", הופצה בעקבות התחקיר שחשף טיוח בסכומים של עשרות מיליוני דולרים תמורת פרישה בהסכמה של המתלוננות. על פי פרסומים ברשתות החברתיות חברי צוות רבים במשרדים השונים של גוגל דורשים שינוי במדיניות החברה בכל הנושא של הטרדות ואפליה.

"אנחנו מודיעים לעובדים כי אנו מודעים לפעילות המתוכננת וכי אנחנו תומכים בהם", אמר מנכ"ל גוגל סנדר פיצ'אי והסביר כי הוא מבין את הכעס והאכזבה של המוחים. "העובדים העלו רעיונות לשיפור המדיניות שלנו. אנחנו מקשיבים להם על מנת שנוכל להפוך רעיונות למציאות".

גם למשרדי החברה בישראל הגיעה המחאה וכ-30 עובדים ועובדות יצאו ממשרדיהם. המארגנים שמאחורי הקמפיין, הנמצאים במשרדים בטוקיו וסינגפור, מצפים כי למעלה מ-1,500 עובדי החברה ביותר מ-12 קמפוסים שונים יקחו חלק בהפגנות. על פי הדיווח בניו יורק טיימס כ-50 עובדים נוספים פוטרו בשנים האחרונות בגין תלונות על הטרדות מיניות בחברה.