אורקם טכנולוגיות השיקה היום (רביעי) קמפיין פרסום עבור משתמשי התקן לביש מבוסס בינה מלאכותית - OrCam MyMe. אורקם השתמשה בפלטפורמת קיקסטרטר על מנת להקים קהילת משתמשים במכשיר החדשני. ההתקן, מצלמה חכמה, מסוגל לבצע ניתוח ביג דאטה אישי במטרה ליצור חדשנות חברתית לבישה. משמעות הדבר היא כי ההתקן כולל בינה מלאכותית מתוחכמת המסוגלת לזהות פנים וטקסט והוא מאפשר למשתמש לתייג ולסדר אנשים ב"מעגלים" כגון עבודה, חברים ובני משפחה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

משקלו של המכשיר 17.2 גרם והוא מתחבר באופן דיסקרטי באמצעות קליפס לבגדי המשתמש, וכולל צירוף של חומרה ותוכנה יחד עם חיישן 13 מגה פיקסל. OrCam MyMe תוכנן להריץ רשתות עמוקות ומתוחכמות בכדי לעבד מידע חזותי, יד עם סוללה המחזיקה מעמד יום תמים בשימוש רגיל.

מבחינת פרטיות המשתמש, ההתקן מאתר פנים והאפליקציה מציגה תמונה מוקטנת ומטושטשת, אך אינה שומרת או מצלמת תמונות אחרות. הפרטיות והפרטיות נשמרת באמצעות אחסון כל הנתונים בהתקן לשימושו האישי של המשתמש בלבד ומבלי לשלוח אותם לענן.

המכשיר הלביש מתקשר באמצעות בלוטות' עם אפליקציה נלווית בסמארטפון או בשעון חכם. האפליקציה מאפשרת למשתמש לנהל ולתייג מעגלי אנשים ולהתאים נתונים סטטיסטיים על מנת להגיע לניהול זמן ואיזון טובים יותר. הוא מתקשר גם לחברים מקוונים ואנשי קשר ומספק סיכומי פעילות יומיים, שבועיים או חודשיים.

מבוסס על בינה מלאכותית (צילום: OrCam Technologies ‏‎, חדשות)
מבוסס על בינה מלאכותית | צילום: OrCam Technologies ‏‎, חדשות


"מטרת הקמפיין הינה להפוך את הבינה המלאכותית לבת לוויה לבני אדם באמצעות שילוב של מצלמה, מחשוב מתוחכם, למידת מחשב ורשתות עמוקות", אמר פרופסור אמנון שעשוע, מייסד שותף ויושב ראש ומנהל הטכנולוגיה הראשי של אורקם. "אני מזמין את כל מי שהפוטנציאל של בינה מלאכותית מעניין אותו להצטרף אלינו ולהקים קהילה שבה נוכל למצוא דרכים לרתום את כוחה של הבינה המלאכותית לחיים טובים יותר".

הרוכשים הראשונים ישלמו מחיר של כ-200 דולר עבור ההתקן והוא יימכר במספר מוגבל של יחידות, ולאחר מכן יעלה המחיר לכ-400 דולר. אספקת המוצר תחל בחודש מרס 2019.

לינק לקמפיין