ג'ף בזוס, האיש העשיר בעולם
מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס | צילום: רויטרס, חדשות

האם הרובוטים עומדים להפוך את המוני בני האדם למובטלים? מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס פנה לדור הצעיר במסר מרגיע וטען בריאיון עמו כי לדעתו "מאוד לא סביר שהבינה המלאכותית תוביל לכך שלבני האדם לא יהיו עבודות". הדברים נאמרו במסגרת ריאיון שקיים באירוע צדקה לארגון FIRST - עמותה ללא מטרת רווח המעודדת צעירים לעסוק בתחומי המדע והטכנולוגיה. בזוס טען כי דווקא ההיפך הוא הנכון - והעריך שהטכנולוגיה תייצר יותר עבודות בעתיד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד שיבח בזוס את כותבי המדע הבידיוני על האופן בו הם מתארים את העתיד וסיפר על תכנית חינוכית עליה הכריזו בחברה שמטרתה - להכין את הצעירים לעולם של בינה מלאכותית. בזוס הסביר כי "ככל שנגביר את הפרודוקטיביות באמצעות בינה מלאכותית - העושר שלנו כחברה יגדל ויהיו יותר עבודות שיהפכו ליותר מעניינות ובאיכות גבוהה יותר".

בתור דוגמה לדרך שבה הטכנולוגיה דווקא משפרת את אפשרויות התעסוקה, אמר בזוס כי "היינו יכולים להיפטר מבולדוזרים ומאתי חפירה ולקבל המון תעסוקה אם נכריח את האנשים לחפור באמצעות כפיות. אבל זה לא יהפוך את החברה שלנו לעשירה יותר".

מנכ"ל אמזון אמר כי כותבי ויוצרי המדע הבידיוני מראים כיצד הטכנולוגיה יכולה לשנות את העולם בעתיד ואמר כי "אנחנו כל כך גרועים בלדמיין את העבודות של העתיד. אם לפני 100 שנה הייתי אומר לך שבמאה ה-21 יהיה עיסוק שנקרא מעסה, היית צוחק עליי".

תערוכת רובוטים בפריז (ארכיון)
תערוכת רובוטים בפריז (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

המנכ"ל הוסיף כי הדרך הטובה ביותר להכין את הילדים לעתיד היא לתת להם כמה שיותר גישה לסוגי ההתנסויות שמספקת FIRST. "הם חייבים ללמוד איך ללמוד", אמר בזוס.

בינתיים, אמזון עצמה הכריזה על תכנית בשם Amazon Future Engineer שעליה בזוס הרחיב בריאיון וסיפר: "הדבר הראשון שאנחנו עושים הוא לממן משחק שילמד אנשים איך לתכנת. אנחנו מתכננים גם לממן שיעורים במדעי המחשב באלפיים בתי ספר תיכוניים - בעיקר בקהילות החלשות מבחינה סוציו-אקונומית, ולהציע 100 מלגות ללימודים אקדמיים לצד התמחות באמזון".