תקלה עולמית בפייסבוק ובוואטסאפ (צילום: רויטרס, חדשות)
החברה חשפה: אלה הפרטים שנגנבו מהמשתמשים | צילום: רויטרס, חדשות

שבועיים לאחר שנחשפה פרצת האבטחה החמורה ברשת החברתית שחשפה פרטים על המשתמשים, פייסבוק עדכנה הערב (שישי) שהאקרים השתמשו בפרצה והצליחו להוציא את פרטיהם של כ-30 מיליון משתמשים - פחות מההערכה הראשונית. פייסבוק חשפה לראשונה אילו פרטים נגנבו מחשבונות המשתמשים. מהחברה נמסר כי ידוע להם מי עומד מאחורי הפרצה, אך לבקשת ה-FBI לא נחשפה זהותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החברה עדכנה על הפרצה ופרסמה לינק שמאפשר למשתמשים לבדוק אם פרטיהם נלקחו. על פי הודעת החברה, התוקפים הצליחו להשיג את השמות והפרטים האישיים, כולל מספר טלפון של  15מיליון משתמשים. ל-14 מיליון משתמשים נוספים נלקחו בנוסף לפרטים האישיים הבסיסיים גם נתונים מתקדמים, בהם שם משתמש, מין ולפחות 10 מקומות בהם הם תויגו. מיליון המשתמשים הנותרים לא נפגעו.

מתכנן איחוד בשנת 2020. צוקרברג (צילום: רויטרס, חדשות)
מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק | צילום: רויטרס, חדשות

לפני כשבועיים, התגלתה פרצת אבטחה חמורה בפייסבוק שעל פי ההערכות אז פגעה בכ-50 מיליון משתמשים, מטה הרשת החברתית הודיע אז כי אחד מצוותיה חשף פרצת אבטחה בממדי ענק. מחקירה ראשונית התברר כי התוקפים השתמשו במנגנון - "view as" המאפשר למשתמשים לראות כיצד אחרים רואים את הפרופיל שלהם באתר, דרכו הפורצים הצליחו לקבל גישה לחשבונות פרטיים של המשתמשים.

בפייסבוק טענו כי הם נקטו בצעדים ראשונים כדי לטפל במקרה, הכוללים תיקון של אבטחת האתר ופנייה לרשויות החוק. בנוסף הצהירו כי הם יודעים בדיוק אילו חשבונות נפרצו ויידעו גם את המשתמשים האחרים במנגנון "view as". 

ההודעה של פייסבוק הגיעה לאחר שכ-90 מיליון משתמשים קיבלו הודעה שחשבונם נותק ושעליהם להתחבר מחדש. לדברי פייסבוק, הסיבה להודעה הייתה חשש שחשבונותיהם הושפעו מהפרצה.