שיא לעליבאבא ביום הרווקים הסיני (צילום: רויטרס, חדשות)
שיא לעליבאבא ביום הרווקים הסיני | צילום: רויטרס, חדשות

בשעה 18:00 שעון ישראל, ננעל יום הרווקים הסיני לשנת 2018 - חגיגת ההנחות הגדולה של אתרי הקניות בסין ובראשון ענקית הקניות "עליבאבא". היקף המכירות עמד על יותר מ-30 מיליארד דולר - שיא של כל הזמנים מאז תחילת החג ב-2009. עליבאבא רשמה שיא נוסף שרשמה מכירות של מעל מיליארד דולרים תוך 85 שניות מפתיחת היום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לשם השוואה, ביום הרווקים הסיני אשתקד נרשמו מכירות בהיקף של 25 מיליארד דולרים. את היום סיים באופן רשמי מי שעומד בראש עליבאבא, ג'ק מא, שהצליח שוב לשבור שיאים ורשם היקף מכירות גדול יותר מסייבר מאנדיי ובלאק פרדיי יחדיו.

דקות ספורות לאחר שהחל יום המכירות, שחררה עליבאבא נתון לפיו כבר נשבר שיא, שרמז על העתיד לבוא לאורך כל היום. אחרי דקות בלבד, הסתערו הקונים ורכשו בהיקף של 1.44 מיליארד דולר. את השעה הראשונה ליום הרווקים הסיני סיכמה עליבאבא ב-10 מיליון דולר - עלייה של 21% ביחס להיקף המכירות אשתקד.

כבכל שנה, עליבאבא השיקו את היום באירוע גאלה גדול שאירח השנה את הזמרת מריה קרי, שהופיעה במקום. לנשיא ומייסד החברה, ג'ק מא, זהו יום הקניות האחרון בתפקיד. בחודש ספטמבר החברה הודיע שמא צפוי לעזוב בשנה הבאה ולהותיר את הניהול למנכ"ל החברה, דניאל זאנג.