אינטל העולמית הודיעה לעובדיה ברחבי העולם כי בקרוב תפיץ ביניהם שאלון המבקש מהם להצהיר על נטייתם המינית והזדהותם המגדרית – זאת במטרה לשפר את יחסה לחברי קהילת הלהטב"ק. בהודעה פירטו אני החברה מדוע מבקשת אינטל את המידע הזה וכיצד בכוונתה להשתמש בו, על מנת שמנהלים יוכלו להשיב לעובדיהם שישאלו אותם בנושא, תוך שהם מודים כי הם צופים שאלות רבות מהעובדים לגבי הסיבות לאיסוף המידע האישי הזה. על השאלון יענו העובדים באופן אנונימי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כדי להבין את יעילות הגיוס, השימור וההתקדמות ושביעות רצון העובדים באינטל, החברה אוספת מידע על הרכב העובדים ביחס לנטייה מינית וזהות או ביטוי מגדריים", הוסבר במכתב. "המידע שייאסף ידריך אותנו בכל הנוגע לאימוץ תוכניות ויוזמות בתחום הלהטב"ק, ויקדם שיתוף והשתתפות רבים יותר של חברי הקהילה בכוח האדם שלנו".

"אנחנו מאמינים שכדי לעצב את עתיד הטכנולוגיה, אנחנו חייבים לייצג את העתיד הזה", נכתב עוד. "בכך שאנו מביאים יחד אנשים עם מגוון רחב של פרספקטיבות, רקעים וניסיון חיים, תוך כדי עידוד קהילה של פתיחות והכלה, נמשיך לחדש ולפתור את האתגרים הקשים ביותר בעולם".

דגל הגאווה. מעוניינים לקדם גיוון (צילום: רויטרס, חדשות)
דגל הגאווה. מעוניינים לקדם גיוון | צילום: רויטרס, חדשות

"הכלה פירושה וידוא שכל העובדים מרגישים שהם יכולים, ואכן יכולים, להביא את כל כולם לעבודה, להציע את הפרספקטיבות האמיתיות ונטולות-המגננות שלהם, ויימצאו בתמורה מקום מקבל ומזמין לרעיונות הללו", הבהירו בחברה. "שינוי אמיתי נוצר באמצעות גיוון והכלה יחדיו".

בחברה הבהירו כי במרכזיהם בישראל, אוסטרליה, סין, הונג קונג, הודו, יפן, ניו זילנד, הפיליפינים, טאיוואן, תאילנד, וייטנאם, דרום אפריקה וטורקיה יתקיים, בנוסף להפצת השאלון, גם ימים ייעודיים עם פעילויות הקשורות בזהות מגדרית ונטייה מינית. במרכזים של החברה בבלגיה, דנמרק, אירלנד, נורווגיה, פולין, פורטוגל, רומניה, ספרד, שוודיה ובריטניה יסתפקו בשלב זה בהפצת השאלונים בלבד.

מאינטל נמסר בתגובה: "אינטל העולמית עורכת מיפוי וולונטרי שיסייע לה להבין את הרכב העובדים בחברה ולבנות תוכניות עתידיות אשר מקדמות גיוון והכלה בהתאם".