פיטרו את החפרפרת, טוויטר
מעתה ב-280 תווים, טוויטר | צילום: רויטרס, חדשות

טוויטר הודיעה היום (שלישי) כי היא מכפילה את כמות התווים שיוכלו המשתמשים להכניס בציוץ. מעתה יכילו הציוצים 280 תווים, במקום 140 התווים המקוריים. העדכון יחול על כל המשתמשים, ב-40 שפות שונות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד שלנו בפייסבוק

בספטמבר האחרון החלה טוויטר לבחון את הגדלת הציוצים ל-280 תווים בקרב קבוצת משתמשים מצומצמת. בציוץ רשמי של החברה נכתב אז על הבדיקה: "אנחנו רוצים שלכל אדם ברחבי העולם יהיה קל לשתף את מחשבותיו ברשת". "כולנו ניסינו לדחוס את המחשבות שלנו לתוך 140 תווים, זה כואב", הסבירו אז.

מהחברה נמסר כי בקבוצת הניסוי רוב האנשים לא ניצלו את מרב התווים שניתנו להם. רק 5% מה"ציוצים" חרגו ממגבלת 140 התווים המקורית, ורק 2% השתמשו ביותר מ-190 תווים. עוד נמסר כי העדכון לא יחול על השפות יפנית, קוריאנית וסינית. הסיבה היא, לדברי החברה, שבשפות אלו "ניתן להעביר מידע רב בחצי מכמות התווים".

כמו בכל עדכון של טוויטר, רבים מיד חושבים על המשתמש המפורסם, הנשיא דונלד טראמפ, שעתה ייהנה מהאפשרות לכתוב מסרים כפולים באורכם. טראמפ ידוע כמי שהודעותיו חורגות פעמים רבות מ-140 תווים, והוא סיגל לעצמו "מתקפות ציוצים" בהם הוא משתף ציוץ אחר ציוץ כך שיוכל להעביר את המסר בשלמותו. בטוויטר הבהירו כי הנשיא לא היה בקבוצת הניסוי.

ציוצים בהמשכים, טראמפ
ציוצים בהמשכים, טראמפ | צילום: טוויטר

השינוי בכמות התווים הוא מהותי לאופייה של טוויטר. כמות התווים לא השתנתה מאז הקמת החברה ב-2006. 140 התווים לא נבחרו בצורה שרירותית, המייסדים רצו שה"ציוצים" יתאימו להודעת טקסט שיכלה בזמנו להכיל עד 160 תווים. כך בחרו בחברה: 140 תווים לתוכן ו-20 נוספים לשם המשתמש.

כמו שינויים שונים שהכניסה בעבר, גם השינוי הזה זכה לביקורת מחלק מהמשתמשים. במהלך הניסוי ב-280 התווים, מספר משתמשים טענו כי על החברה לעסוק פחות בכמות התווים ויותר בתוכן. לטענתם טוויטר שופעת הטרדות והתעללויות, למרות ניסיונות החברה לחדד את נהלי השימוש ואת המדיניות כלפי תכנים לא הולמים.