הסמארטפון והבחירה בקלפי. צפו (צילום: רויטרס, חדשות)
המבצע להחלפת סוללות האייפון | צילום: רויטרס, חדשות

אחרי ההתנצלות - מגיעה ההנחה: לאחר שחברת אפל העולמית הודתה בהאטת מכשירי אייפון ישנים, ענקית הטכנולוגיה פותחת במבצע להחלפת סוללות לדגמי אייפון 6 ומתקדמים יותר שאינם באחריות - במחירים מוזלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת התוכנית העולמית החדשה תוענק הנחה גם בארץ, כשהמשווקת הרשמית של אפל בישראל, חברת iStore, תציע מסוף חודש ינואר הקרוב לכל המשתמשים המקומיים בעלי אייפון 6 ומכשירים מתקדמים יותר להחליף את הסוללה במחיר של 149 שקל כולל מע"מ במקום המחיר הרגיל של עד 400 שקלים.

"הרשת החלה להיערך מבחינת מלאים והגדלת צוות הטכנאים על מנת לעמיד בביקוש הרב הצפוי, מתוך שאיפה להעניק את שירות ההחלפה, במקום עם זמני המתנה קצרים", נמסר מ-iStore. אפל העולמית הודיעה כי המחיר האחיד יהיה 29 דולרים (כ-100 שקלים), אך המכס והמע"מ בישראל גרמו לעליית המחיר בארץ.

אפל נגד חוק הפונדקאות (צילום: רויטרס, חדשות)
מנכ"ל אפל טים קוק | צילום: רויטרס, חדשות

לפני כשבועיים הודתה אפל לראשונה בפני לקוחותיה כי היא נוהגת לגרום להאטה של מכשירי האייפון מהדגמים הישנים שלה. על פי ההודעה, החברה פועלת כך כדי "לספק את חוויית השימוש הטובה ביותר עבור המשתמשים".

באפל אישרו את שהרגישו משתמשי אייפון רבים וטענו כי התוכנות של החברה מגבילות את הכוח המושקע בגרסאות ישנות יותר של המכשיר על מנת "למנוע כיבויים בלתי צפויים" של המכשיר וכדי "להאריך את חיי הסוללה" של המכשיר הישן. 

"חלקכם מרגישים שאכזבנו אתכם, מתנצלים"

הלילה פרסמה ענקית הטכנולוגיה הודעת התנצלות על האטת המכשירים: "אנו יודעים שחלקכם מרגישים שאפל איכזבה אתכם. אנו מתנצלים". בנוסף, מעבר להנחה על הסוללות הבטיחה אפל כי בתחילת 2018 יצא עדכון גרסה למערכת ההפעלה של האייפונים (iOS) שתאפשר לראות מה מצבה של הסוללה במכשיר.

הווידוי של אפל גרם לזעם של צרכנים מסביב לעולם שתורגם במהרה לגל תביעות ייצוגיות נגד ענקית הטכנולוגיה. בארצות הברית הוגשו 8 בקשות לתביעות ייצוגיות וגם בישראל הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית על סכום של לא פחות מ-500 מיליון שקלים.