מתחילת החודש, אז השיקה חברת אפל את האייפון "איקס" החדש שלה, החלה תחרות בין ההאקרים מי יהיה הראשון שיפרוץ את מערכת זיהוי הפנים היוקרתית במכשיר החדש. ואכן שבוע לאחר ההשקה קבוצת האקרים מהצד השני של העולם פרצו את המערכת, במה שנראה כמו טכניקה מאוד קלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד שלנו בפייסבוק

ביום שישי האחרון עובדי חברת אבטחת רשת מווייטנאם צילמו סרטון בו רואים איך הם מפצחים את מערכת זיהוי הפנים של המכשיר, באמצעות מסיכה שהדפיסו במדפסת תלת מימד, איפור, סילקון וכמה גזרי עיתונים. בהדגמה שצילמו רואים את המסיכה באמצעותה הערימו על המערכת, ועלות הכנתה 150 דולר, כך על פי ההאקרים.

"מערכת לא אפקטיבית" (צילום: מתוך יוטיוב)
"מערכת לא אפקטיבית" | צילום: מתוך יוטיוב

"מערכת זיהוי הפנים של אפל נפרצת בעזרת מסיכה פשוטה, לכן מערכת האבטחה הזו לא אפקטיבית", כך אמר אחד ההאקרים מווייטנאם. "אפל ביצעה עבודה לא כל כך טובה".

במהלך הסרטון רואים את קבוצת ההאקרים מניחים את האייפון על מעמד מול מסיכה שפניה מכוסות בבד. לאחר מכן ההאקר שמסביר איך הוא מבצע את הפריצה מסיר את הבד מעל המסיכה והאייפון נפתח ברגע על ידי מערכת זיהוי הפנים של המכשיר.

"משתמשים רגילים לא אמורים לפחד מהפירצה הזו, אך אנשים עשירים וידוענים עלולים להיות קורבנות של מערכת זו", אומרים בחברת האבטחה שביצעו את הניסוי. "ה-FBI ורשויות האכיפה צריכות להבין את הבעיה". עוד מספרים בחברת האבטחה הווייטנאמית כי הם יכולים לפרוץ את המערכת אפילו באמצעות חצי מסיכה בלבד ולכן פעולה זו פשוטה מאוד.