ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית "סמסונג" הודיעה היום (רביעי) כי תחלק ללקוחות שבבעלותם עדיין נמצא מכשיר הנוט 7 אריזות חסינות אש וכפפות, וזאת כדי שיוכלו להחזיר את המכשירים התקולים בבטחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההודעה מגיעה יום לאחר שהחברה פרסמה הודעה ובה הפצירה בלקוחות לכבות את המכשיר מיד ולהפסיק את השימוש בו, בעקבות דיווחים נוספים על התלקחויות. "יש להשתמש בקופסאות על פי כללי הרגולציה הממשלתית", נאמר בהודעה.

לקוחות החברה שרכשו את המכשיר בחו"ל יוכלו לבחור כעת האם לקבל את כספם חזרה או לקבל מכשיר חלופי. בעקבות זאת צופים בחברה הפסדים כבדים, שעל פי התחזיות עלולים להגיע למיליארדי דולרים.

תביעות גם בדרום קוריאה (צילום: רויטרס)
ממשיך להתלקח. גלקסי "נוט 7" | צילום: רויטרס

בהודעה מאתמול, סמסונג הורתה לקמעונאים ברחבי העולם להפסיק לגמרי את שיווק המכשיר, וזאת עקב דיווחים על מכשירים חדשים שהמשיכו להתלקח - על אף שהוחלפו. מעבר להודעה על הפסקת מכירת המכשיר, בחברה הורו לבעלי המכשיר ברחבי העולם לכבותו ולהפסיק את השימוש בו באופן מידי, גם אם מדובר במכשיר חדש שהוחלף בעקבות הדיווחים הקודמים על התלקחות מכשירים.

לפני כשבועיים וחצי הודיעה הוועדה לבטיחות מוצרים על ריקול לכמיליון מכשירים. "המכשיר הוא סיכון אמיתי לשריפות וכוויות", נמסר בהודעת הוועדה. עד כה התקבלו דיווחים על עשרות מקרים בארה"ב, בהן ניצתה הסוללה של המכשיר וגרמה לנזקים. בין הדיווחים, 26 מקרים של כוויות כתוצאה מההצתה ו-55 מקרים של נזק לרכוש.