הסטטוס: בטוחים
פייסבוק מודיע למשתמשים על מצב חבריהם | צילום:

אלפי משתמשי פייסבוק ששהו בפריז בעת מתקפת הטרור המשולבת במרכז הבירה דיווחו לחבריהם ובני משפחותיהם ברשת החברתית על מצבם, זאת על רקע הבהלה הרבה ששררה בעקבות גל הפיגועים בעיר. הדיווח החדשני הזה מתאפשר בזכות יישום של פייסבוק המכונה "בדיקת ביטחון". במסגרת היישום, החלו משתמשי פייסבוק לקבל הבוקר התראות מחבריהם בפריז שסימנו עצמם כבטוחים. נמצאים בפריז? עדכנו את החברים והמשפחה על מצבכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כיצד היישום עובד? משתמשים שפייסבוק זיהה כי הם שוהים בפריז התבקשו לדווח על מצבם לאחר גל הפיגועים. המשתמשים התבקשו לסמן כי הם בטוחים ושלמים, ומיד לאחר מכן הודעה על כך הועברה לחבריהם. לצד העדכון על מצבם של החברים, מוצגת מפה של אזור התקרית ומידע תמציתי על מה שאירע.

כך נראה היישום בפייסבוק
כך נראה היישום בפייסבוק | צילום:

הכלי הושק לראשונה בשנה שעברה והופעל מאז רק חמש פעמים - כולן בעקבות אסונות טבע ברחבי העולם. זוהי הפעם הראשונה בה פייסבוק מפעילה את היישום בשל אירוע טרור.

"אנחנו עצובים והמומים בעקבות האירועים בפריז", נמסר בהודעת הרשת החברתית הלילה. "התקשורת חיונית ברגעים כאלה עבור אלה השוהים שם ועבור חבריהם ובני משפחותיהם שמעוניינים לקבל כל פרט מידע על יקיריהם שעלולים להיות בסכנה. זוהי הסיבה שהפעלנו את היישום".