"העתיד כבר כאן": שר התחבורה ישראל כ"ץ ("הליכוד") נהג לראשונה ברכב אוטונומי - כלומר, במכונית שנוסעת ללא מעורבות הנהג. החוויה התרחשה במהלך ביקור השר במשרדי חברת מובילאיי, שפיתחה את מערכת השליטה על המכונית. "העתיד כבר כאן", הצהיר השר, "ראיתי היום פיתוחים שהם מעבר לכל דמיון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברת מובילאיי היא חברה ישראלית שנוסדה ב-1999 העוסקת בפיתוח מערכות למניעת תאונות דרכים, ייצורן ושיווקן. באוגוסט האחרון הונפקה החברה בבורסה בניו יורק במה שנחשבת להנפקה הגדולה ביותר של חברה ישראלית בכל הזמנים. החברה עורכת שיתופי פעולה עם יותר מ-90% מיצרניות הרכב בעולם ומערכותיה נמכרות ביותר מ-50 מדינות.

לדברי השר כ"ץ, הורדת היקף תאונות הדרכים בישראל הינה יעד מרכזי במדיניות משרדו, והוא אף הנחה את סמנכ"ל משרדו לגבש מתווה עבודה לקליטת כלי רכב מסוג זה בשנים הבאות. לדברי השר, מהלך שכזה ישפר את רמת בטיחות כלי הרכב ושילובם בתנועה, כמו גם יקל את העומס בכבישי הארץ ובכך ישפר את איכות החיים של אזרחיה.

"מהלך שישפר את רמת הבטיחות" (צילום: עמוד הפייסבוק של השר כ"ץ)
"מהלך שישפר את רמת הבטיחות" | צילום: עמוד הפייסבוק של השר כ"ץ

"החזון לעולם ללא תאונות דרכים נראה היום קרוב יותר מתמיד", אמר באופטימיות מנכ"ל מובילאיי זיו אבירם בביקור. "לישראל אין תעשיית ייצור רכב, אבל המוח הישראלי הוא בהחלט המוח של הרבה מהרכבים המיוצרים כיום, וכן של הרכבים העתידיים".