הגשש החיוור יכוונו אתכם ליעד ב-Waze (צילום: waze)
הגשש החיוור יכוונו אתכם ליעד ב-Waze | צילום: waze

"סע לשלום, המפתחות בפנים": כמעט כל נהג לא יכול לתפקד בלעדיה במכונית, אלא שכעת הכל - והקול עומד להשתנות. המשתמשים הרבים בתוכנת הניווט הפופולרית Waze ישמחו לגלות כי מעתה ניתן לבחור בקולם המוכר והאהוב של שני חברי הגשש החיוור, שייקה לוי וגברי בנאי, כקול שיכווין אותם בדרך לעבודה, הביתה - או לכל יעד שיחפצו להגיע אליו. כן, גם לגבעת חלפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היוזמה המפתיעה שתכניס את הגששים כמעט לכל רכב בישראל, נעשית בשיתוף פעולה של החברה עם חברת הלוויין "יס" ולרגל 50 שנה להיווסדו של ההרכב הקומי המצליח ביותר בישראל, בו היה חבר גם ישראל (פולי) פוליאקוב ז"ל, שהשנה מלאו שבע שנים למותו.

בקולם של הגששים תוכלו לבחור מתוך תפריט הקולות באפליקציה על ידי בחירה ב: תפריט-הגדרות-שמע-הנחיות קוליות. כשתזינו במסך של האפליקציה את היעד הרצוי, תשמעו שיחה בין שייקה לגברי: "יופי, יופי, סע", אומר שייקה לגברי. "לא לא, חכה שמתי משהו במיקרו, לא אכלתי מהבוקר", ושייקה עונה: "לא, לא. תמשיך".

בגרסה אחרת שלפני ההתנעה נשמע שייקה אומר: "הכל מוכן, התחל בנסיעה, המנוע נשמע בובה". אם תתעקשו, תוכלו לבחור בגרסה שלישית ומשעשעת לא פחות של השיחה בין גברי לשייקה, לפני שתצאו לדרך: "אנחנו מוכנים. ואתה? למה מחכים? צא אל הדרך. ברח ימינה, בעוד קילומטר נדבר". מה שבטוח הוא שמעכשיו, כל נסיעה לבטח תהיה משעשעת יותר.