גם אתם בדקתם איך תיראו כזקנים באמצעות אפליקציית FaceApp? מומחי אבטחה ברחבי העולם מזהירים: אתם מסכנים את המידע האישי שלכם ומסייעים לפתח מאגר זיהוי פנים, כשהתמונה שלכם עזרה לשכלל את האלגוריתם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

אחרי שמיליונים הורידו את היישום שמאפשר לנו לראות איך נראה בזקנתנו, כעת מומחים מזהירים שעל ידי העלאת תמונות שלהם לאפליקציה, הגולשים חושפים נתונים אישיים ובראשם גלריית התמונות. המומחים הוסיפו כי מרגע שמשתמש מעלה תמונה ומקשר אותה לשמו ולמידע מזהה נוסף, הוא חושף עצמו לניצול לרעה מצד מפתחת האפליקציה.

המפתח ג'ושוע נוזי כתב בציוץ בטוויטר כי שם לב לדבר מוזר כשהוריד את האפליקציה. לדבריו, ברגע שהוא נתן לאפליקציה גישה לתמונות שלו, היא החלה להעלות אותן באיטיות לרשימה. נוזי הפעיל במהירות מצב טיסה וכל התמונות הופיעו מיד. עם זאת, האפליקציה לא אפשרה לו לבחור אף אחת מהתמונות בגלל שלא היה מחובר לרשת האינטרנט. להערכתו זה יכול להיות סימן לכך שהאפליקציה מורידה את תמונות המשתמשים שלה.

אז מה האפליקציה יכולה לעשות עם התמונות שלנו? מומחים טוענים כי ייתכן שהחברה הרוסית שעומדת מאחורי האפליקציה מנסה לבנות מאגר זיהוי פנים, כשהתמונה שלכם סייעה לשכלל את האלגוריתם שלה. יש לציין כי ליישומים ויראליים רבים יכולים להיות לעיתים קרובות מניעים נסתרים. כך למשל, בשנה שעברה נחשף שיישומון Twinning, שמתאים בין תמונות סלפי של משתמשים לסלבריטאים שדומים להם, חשף תמונות אישיות של משתמשים.