צילום ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
הראשונה בעולם שחוצה את רף הטריליון דולר | צילום: רויטרס, חדשות

אפל עושה היסטוריה: 42 שנה אחרי שענקית הטכנולוגיה הוקמה, היא רושמת שיא חדש - היום (חמישי) מנייתה זינקה ב-2.8%  - ובכך הפכה להיות החברה הראשונה אי פעם ששווי המניות שלה עולה על טריליון דולר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

ההישג של אפל הגיע לאחר שנרשמה עליה משמעותית במחיר המניה שלה, שטיפס ל-207.05 דולר. הרווח הנקי שלה עמד על 11.5 מיליארד דולר, כלומר 2.34 דולר למניה - הרבה מעבר לתחזיות של האנליסטים. הכנסותיה עמדו על 53.3 מיליארד דולר - גם כן מעבר לתחזיות.

לשם השוואה, בעת פרישתו של סטיב ג'ובס מתפקיד מנכ"ל אפל, ב-25 באוגוסט 2011, שווי החברה עמד על כ-310 מיליארד דולר אם כי מדובר כמובן בשווי נומינלי ולא ריאלי. ב-29 ביוני 2007 כשהאייפון הראשון הושק, שווי החברה עמד על 94 מיליארד דולר.

את ההישג רשמה ענקית הטכנולוגיה ימים בודדים אחרי שפרסמה את התוצאות הפיננסיות המוצלחות שלה עבור הרבעון השני של השנה. עם זאת, היא דווקא ספגה מכה - בעיקר ליחסי הציבור שלה - לאחר שהיצרנית הסינית וואווי עקפה אותה לראשונה בטבלת המכירות של יצרניות הסמארטפונים הגדולות‎.

בשבועות האחרונים, אנשי ההייטק ושוק ההון היו מרותקים בניסיון להאריך מי החברה הראשונה שתחצה את קו הטריליון. מי שהייתה המועמדת הקרובה ביותר לאפל הייתה אמזון, שהכפילה את שוויה פי 1.5 מתחילת השנה אך לא הצליחה להגיע ליעד הנחשק לפני אפל.