התחזיות על היום בו רובוטים יחליפו את בני האדם בשלל מקצועות בשוק העבודה הולכות והופכות למציאות. שוק המלונאות באסיה הולך ומשנה את פניו בימים אלה ובמלונות רבים העובדים מוחלפים ברובוטים. השינוי גרם לגל פיטורים בענף אך מנגד איפשר להוזיל את מחירי החדרים, לעיתים אפילו בכ-50% מהמחיר המקורי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רובוטים המבצעים פעולות מכנאיות או חישובים מספריים כבר ממלאים תפקידים רבים בעולם המודרני. אולם לרובוטים שמחליפים בני אדם במקצועות שונים, נדרשת הסתגלות ולמידה של האינטרקציה שלהם עם הסביבה. בשל כך משתפות רשתות המלונאות פעולה עם חברות הייטק בתחומי רובוטיקה ובינה עסקית על מנת לחקור כיצד בני אדם, ממקומות שונים בעולם, מגיבים כשהם מתנהלים מול רובוטים.

"אפילו דגי הנוי באקווריום הם רובוטים"

"מה שמבדל את טרנד המלונות הרובוטיים ממלונות טכנולוגיים הוא שהמבקרים בהם אינם נתקלים בספקי שירות אנושיים", מסבירה ליאת סלם מאתר השוואת מחירי המלונות הוטלס קומביינדכל. "הטיפול בלקוח נעשה רק על ידי רובוטים, מהקליטה בקבלה על ידי אנדרואיד - יצור מלאכותי הדומה בצורתו ובהתנהגותו לאדם, נשיאת המזוודות, הגשת האוכל, אפילו דגי הנוי באקווריום הם רובוטים".

המציאות שמתארת ליאת כבר מתקיימת במלונות באסיה. בסיור באחד מהמלונות הללו ניתן לראות כי כמעט כל סגל העובדים הוחלף על ידי רובוטים. החל מהקבלה דרך לקיחת המזוודה ועד שירותי הניקיון והכנת האוכל.

כמעט כל העובדים הוחלפו ברובוטים (צילום: חדשות)
כמעט כל העובדים הוחלפו ברובוטים | צילום: חדשות

גם מלונות במערב עושים את צעדיהם בתחום אך בצורה מתונה יותר. רשת בתי המלון מריוט, ענקית מלונאות אמריקאית עם ותק של כ-90 שנה, משלבת רובוטים בין סגל העובדים המתקשרים עם האורחים. על מנת לא לפגוע במותג הגלובלי תהליך שילובם של הרובוטים נעשה באופן איטי ומדוד.

מבדיקת מחירי מלונות רובוטיים באתר הוטלס קומביינד ניתן להבין את החיסכון שטומן בחובו המהלך. כך לדוגמא, מלון רובוטי באודייבה יפן עולה 967 שקל ללילה לזוג, בעוד שמחיר מלון מקביל נע בין 1,288 ל- 1,806 שקל. ברובע גינזה מלון רובוטי עולה 405 שקל ומלון אנושי מקביל עולה בממוצע 546 שקל. במינאטו מחיר הרובוטים הוא 300 שקל ללילה ומחיר מלון רגיל נע בין 425-720 שקל.

 ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/