פייסבוק הודיעה: התקלות תוקנו
תמנע פייק ניוז? וואטסאפ | צילום: רויטרס, חדשות

חברת וואסטאפ ממשיכה להיאבק בהפצת מסרים כוזבים ברשת: בהודעה מטעם החברה נמסר היום (שישי) כי בכוונתה להגביל את מספר הנמענים שאליהם אפשר להעביר כל הודעה שהתקבלה במכשיר הטלפון. זאת, לאחר שבהודו, שבה נרשמת הכמות הגדולה ביותר של הודעות וקבצי מדיה המועברת באמצעות האפליקציה הפופולרית, שמועות שנפוצו גרמו למספר אירועים אלימים במדינה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההגבלה החדשה, שטרם נכנסה לשימוש, תמזער את מספר הנמענים שאליהם אפשר יהיה להעביר הודעה או תמונה בלחיצת כפתור אחת. אם עד כה היה ניתן לסמן מספר רב של אנשי קשר שאליהם מיועדת הודעה מסויימת, החברה הודיעה כעת כי תבחן את הגבלת המספר עד לחמישה אנשים בלבד. כך, מקווים בוואצאפ, תקטן כמות ההודעות השקריות, מסרוני הפייק ניוז והמסרים הפרובוקטיביים המועברים באמצעות האפליקציה הפופולרית.

מוקדם יותר החודש הודיעה החברה כי החלה בשיתוף פעולה עם משרד הטכנולוגיה בהודו במטרה למנוע את התפשטות התופעה המדאיגה. עוד נמסר כי ההגבלה החדשה תחול על כלל המשתמשים בשירות העברת המסרונים.

"אנו בוואטסאפ בנינו שירות העברת מידע פרטי, פשוט, מאובטח ואמין במטרה לסלול דרך לתקשורת טובה יותר עם משפחה וחברים", נכתב בבלוג החברה. "הוספנו פיצ'רים חדשים ובכוונתנו להמשיך ולדאוג לכך שתחושת האינטימיות והפרטיות שהמשתמשים כל כך אוהבים - תישאר כפי שהיא".