הסמל האסור בגרמניה, ארכיון
הסמל האסור בגרמניה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר שנים רבות בהן מפתחי מחשב נאלצו להחליף סממנים נאציים במשחקי מחשב בגרמניה, הוסר (אמש) האיסור ומעתה אותם משחקים יבואו עם אזהרה כי הם מכילים סמלים אלה. למרות הרמת האיסור על המפתחים להשתמש בסמלים השנויים במחלוקת רק כשיש בהם צורך בהקשר היסטורי או מדעי במשחקים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגוף הרגולטורי העצמאי האחראי על חומרת משחקי מחשב בגרמניה, שחרר ביום חמישי את הודעתו בנושא ובה הבהיר את הורדת האיסור ואת המגבלות שעדיין קיימות בנושא. "השימוש בסמלים יתאפשר כל עוד הוא נעשה בצורה נאותה, המשקפת בצורה אומנותית אירועים היסטוריים", נכתב בהודעה. "ההחלטה נעשתה לאחר הערכת מצב ושינוי בפרשנות המשפטית של החוק". בהודעה הם עוד הבהירו כי החוק בנושא לא השתנה אך הוא מקבל פרשנות מחודשת בתעשייה.

השינוי הדרמטי בא לאחר סערה שהתחוללה בסוף השנה שעברה סביב צנזורה שנעשתה למשחק המחשב "Wolfenstein II: The New Colossus", שלקח חלק בעולם מקביל בו המפלגה הנאצית ניצחה את מלחמת העולם השנייה. על מנת שיצרנית משחק המחשב תוכל להפיץ אותו בגרמניה, צלבי הקרס בו הוחלפו במשולשים ודמותו המזדקנת של היטלר עוצבה מחדש ללא השפם הידוע לשמצה.

לאורך השנים משחקים רבים נאלצו לעבור שינויים לפני שנכנסו לשוק הגרמני. ביניהם נכללים: "קול אוף דיוטי: בלאק אופס", "אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון ומשחק מחשב של סדרת האנימציה הסאטירית סאות' פארק.

על פי הקוד הפלילי בגרמניה חל איסור על הצגה ושימוש בפומבי בסמלים כמו צלב קרס, צלב קלטי ומועל יד. העונש על שימוש בסמלים אלו יכול להגיע עד ל-3 שנים בכלא. צעד זה יוסיף את משחקי המחשב לסרטים המופצים בגרמניה, בהם מזה שנים ניתן להציג סמלים אלו.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/