הכנסת ה-21 מח"כה להם: ביום שלישי יחלו את כהונתם 49 חברי כנסת חדשים, שלא מכירים את הכלים הפרלמנטרים העומדים לרשותם. מנכ"ל ומזכירת הכנסת החליטו לערוך להם יום הכשרה מיוחד, ואפילו פיתחו אפליקציה ראשונה מסוגה הכוללת את כל המידע שיידרש להם - הכול על מנת שיוכלו לשרת את הציבור בהצלחה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יום ההכשרה המיוחד, שייערך ב-29 באפריל, יכיר לחברי הכנסת החדשים את המשכן, את הליכי החקיקה, ואת צוות העובדים ומערך השירותים אשר יעמדו לרשותם בשנים הקרובות. בכנס ישתתפו יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' ומזכירת הכנסת- ירדנה מלר הורוביץ.

אפליקציה חדשה עם כל המידע הדרוש (צילום: חדשות)
אפליקציה חדשה עם כל המידע הדרוש | צילום: חדשות

בנוסף, יגיעו גם היועץ המשפטי לכנסת, קצין הכנסת, ראש חטיבת קשרי ציבור ודובר הכנסת. כל אחד מהם יסביר על תחום פעילותו, ויציגו לחברי הכנסת כיצד יוכלו להשתמש בכלים שבתחומם על מנת לשפר את עבודתם הפרלמנטרית. גם יחידת כת"ף, האמונה על חיזוק הפיקוח הפרלמנטרי על הממשלה, תלמד את הח"כים על פעילות הממשלה ומשרדיה, במטרה לחזק את הכנסת כגורם מפקח מקצועי ואפקטיבי.

איפה כל אחד יישב? (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
איפה כל אחד יישב? | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

בתום ההדרכות יצאו חברי הכנסת לסיור במשכן: בהגיעם לאולם המליאה, הם יגלו לראשונה מהו מקום מושבם לשנים הבאות, יכירו את שכניהם החדשים לספסל ואף יזכו להתנסות לראשונה בהצבעה במערכת הממוחשבת. הם גם יקבלו הרשאה לאפליקציה המיוחדת, שבה יוכלו למצוא את כל המידע הנדרש על הכנסת, מחלקותיה, אנשי הקשר המרכזיים, וחשוב ביותר - הכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותם.

מנכ"ל הכנסת: "למען הציבור בישראל" (צילום: לע"מ, חדשות)
מנכ"ל הכנסת: "למען הציבור בישראל" | צילום: לע"מ, חדשות

מנכ"ל הכנסת סחרוביץ אמר כי "תכליתו של יום העיון הינה לשלב בין ההתרגשות המובנת של היום, עם הכלים הפרלמנטריים שתציב הכנסת לנבחריה- החל ממחר. לצד ההכנות הלוגיסטיות אשר מצויות בשיאן, הדגש על הפן הפרלמנטרי והחקיקתי יבטיח כניסה אפקטיבית וחלקה של חברי הכנסת להגשמת ייעודם למען הציבור הישראלי".