פייסבוק הודיעה: התקלות תוקנו
"חרם יגרום לרשתות חברתיות לפעול" | צילום: רויטרס, חדשות

גורם בכיר במשטרה בבריטניה קרא אתמול (שבת) להחרים את הרשתות החברתיות בשל הטיפול הכושל בפרסום תמונות של התעללות בילדים וקריאות לביצוע טרור. לדבריו, רק חרם יוכל להוביל להכריח את החברות לבצע פעולות ממשיות למגר את התופעה. מספר תמונות הפדופיליה ברשת בבריטניה זינק במיליונים בעשורים האחרונים. פייסבוק: "הסרנו מיליוני חומרים תוך חודשיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדבריו של הבכיר במשטרה הבריטית, שאחראי על הרשות להגנת הילד במדינה, פעילות וענישה ממשלתית בנושא יכולים "לשנות את כללי המשחק" ולהשפיע על ההתנהגות של החברות. לטענתו, לחברות הגדולות שמפעילות את הרשתות החברתיות יש את הכלים והכסף "לחסל את התופעה" ולמנוע הפצת תמונות אסורות של ילדים. "החברות לא לוקחות ברצינות את האחריות שיש להן על הנושא", אמר. "עונשים כספיים זה 'טיפה בים', אבל אם הן יתחילו להרגיש פגיעה משמעותית מצד המשתמשים, הם ירגישו מחויבים לעשות משהו בתגובה".

מספר תמונות הפדופיליה שנמצאות ברשת ואותרו על ידי המשטרה בבריטניה זינק מפחות מ-10,000 בשנות ה-90 ל-13 מיליון תמונות כיום.

בפייסבוק, שצפויה להיות אחת מהחברות שיעמדו לשימוע בפניי וועדה עצמאית שהוקמה בבריטניה, טוענים כי הסירו 8.7 מיליון "פיסות תוכן" שהפרו את הכללים והמדיניות נגד פדופיליה או ניצול מיני בין החודשים יולי לספטמבר בשנה שעברה.