סמסונג בדרך לעוד אסון תקשורתי? מספר ימים אחרי שחברת הטכנולוגיה הקוריאנית חילקה לכתבים את דגם הטלפון המתקפל "גלקסי פולד" הבעיות מתחילות לצוץ. מספר כתבים מדווחים כי המכשיר נהרס אחרי כיומיים של שימוש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כתב המגזין "בלומברג" שיתף בחשבון הטוויטר שלו כי הטלפון שקיבל לבחינה "נשבר והפך לבלתי שמיש רק אחרי יומיים של שימוש רגיל". בתמונות שצירף, נראה המסך הפגום לאחר שהוריד את מה שחשב שהיא מדבקת מגן המסך שבאה עם הטלפון החדשני.

המגן שאסור להוריד (צילום: טוויטר, חדשות)
המגן שאסור להוריד | צילום: טוויטר, חדשות

כתבים אחרים מספרים על ריצוד של המסך, פסים המופיעים על גביו ואף על בליטות באזור הציר שמאפשר למכשיר להתקפל. בתגובה סמסונג טוענת כי "תבחן בצורה מקיפה את היחידות הפגומות".

בתגובה נוספות התייחסה החברה למקרים בהם קילפו את שכבת המגן "הפולימרי" שמותקנת: "המסך המרכזי (המתקפל) של המכשיר מגיע עם שכבת מגן שהיא חלק ממבנה המסך. הסרה של שכבה זו או הוספה של דבק גורמת נזק בלתי הפיך. אנו נוודא כי מידע בנושא יועבר לצרכנים".

המכשיר כשהוא מתפקד (צילום: AP, חדשות)
המכשיר כשהוא מתפקד | צילום: AP, חדשות

ה"גלקסי פולד" עדיין לא שוחרר לציבור הרחב, אך לטענת החברה במכירה המוקדמת שלו נמכרו כל היחידות שיוצרו, זאת למרות תג המחיר העצום של המכשיר - 1980 דולר. המכשיר, דור ראשון של הטכנולוגית המסך המתקפל, יצא לחנויות ב-26 באפריל בארה"ב וב-3 במאי יגיע לשאר העולם.

זאת לא פעם ראשונה בה מכשירי הטלפון של סמסונג סובלים מבעיות, לפני כשנתיים סבלה החברה משפל חסר תקדים ביחסי הציבור כאשר נאלצה לבצע ריקול לכל מכשירי הגלקסי נוט 7 בשל תקלה בסוללה. אז נהגו המכשירים להתלקח באופן ספונטני בשל כשל במבנה הפנימי של המוצר. טרם אותרה התקלה נמכרו למעלה מ-2.5 מיליון מכשירי נוט תקולים.