המחבל תיעד בלייב את הרצח שביצע (צילום: חדשות)
המחבל תיעד בלייב את הרצח שביצע | צילום: חדשות

בעקבות הטבח במסגדים בניו זילנד, פייסבוק משנה את מדיניות השידורים החיים: החברה הודיעה כי תציג היום (רביעי) שורה של מגבלות על שירות הלייב שלה - במהלך פגישתם הצפויה של מנהיגי העולם בפריז, שבה ידונו בצעדים לריסון האלימות ברשת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פייסבוק, שכבר זכתה בעבר לביקורת חריפה של שירות הלייב בעקבות שידור חי של אירועי אלימות ובהם רצח, תציג במהלך הפסגה תוכנית שתגביל את השירות. בין הסעיפים: משתמש שיעבור על חוקיה של הרשת החברתית פעם אחת ויקרא לאלימות - ייחסם ולא יוכל להשתמש שוב ביישום.

הפסגה שתתקיים הערב נקראת על שם העיר קרייסטצ'רץ, שבה נרצחו לפני חודש בדיוק 51 בני אדם במסע הרג המוני שביצע ברנטון טרנט, גבר אוסטרלי המזדהה עם עליונות הגזע הלבן, בשני מסגדים שונים במהלך תפילות יום השישי. טרנט העביר בשידור חי בפייסבוק באמצעות מצלמת הגו פרו שלו את מתקפת הירי.

בפייסבוק מסיקים מסקנות (צילום: רויטרס, חדשות)
בפייסבוק מסיקים מסקנות | צילום: רויטרס, חדשות

השימוש בפלטפורמה החברתית לשידור חי גרם להפצה מהירה של התכנים המזעזעים בין משתמשי הרשת. בעקבות כך, פייסבוק מסרה כי היא הסירה 1.5 מיליון קטעי וידאו ברחבי העולם, שכללו צילומים של ההתקפה ב-24 השעות הראשונות לאחר התרחשותה.

"ההחלטה של פייסבוק להציב מגבלות על הזרמת מדיה חיה היא צעד ראשון טוב להגבלת השימוש בשידור החי ככלי למחבלים", אמרה ראש ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן. "יש עוד הרבה עבודה לעשות - מצפה לשיתוף פעולה כדי להפוך את הרשת החברתית לבטוחה יותר".

בפסגה בפריז צפויים להשתתף נציגים מפייסבוק, גוגל, טוויטר וחברות טכנולוגיה נוספות. מי שיבלוט בהיעדרו הוא דווקא מנכ"ל הרשת החברתית הגדולה בעולם - מארק צוקרברג.